Skocz do zawartości

zielone glony ;(


edek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opiszę problem od początku. W moim akwarium pojawiły się zielone włoski na wszystkich roślinach i na przedniej szybie. Wtedy skróciłem czas oświetlania do 7 godzin, ponieważ wyczytałem że glony te lubią światło. Starłem starannie glony z szyby wymieniłem około 20% wody i na razie na szybach się nie robią. Niestety na roślinach wciąż się znajdują. W międzyczasie przyszły do mnie testy kropelkowe zoolek i oto wyniki;

-pH 7,5 (dam radę wodą destylowaną obniżyć, mam taką nadzieję)

-Kh 13

-Gh 16

-NH3 0,01 (nie wiedziałem za bardzo jak przeczytać według instrukcji xD także może być błąd nie wiem)

-NO2 0

-NO3 4

-PO4 0,45

-Fe 0,05 (i tu się zmartwiłem)

 

Dodam, że oświetlenie w akwarium to 0,5W/l, zbiornik 240l. Powiedzcie co powinienem zmienić w wodzie. Wyczytałem, że te glony mogą się robić właśnie od tak małej ilości żelaza. Zakupiłem dzisiaj Planta Gainer Pro Ferro ++ i wkropiłem 6 ml tak jak zalecali na opakowaniu. Dotąd niczym nie nawoziłem i nie mam doświadczenia w tym. I czy moglibyście mi powiedzieć czy powinienem jeszcze czymś nawozić? Widziałem tam także środek tej samej firmy mikro dla szybko rosnących i wolno rosnących. Może coś z tego? Doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi nie będą zbędne ;) Każda odpowiedź to w pewnym stopniu dowiedzenie się czegoś nowego na temat akwarystyki. Ten temat została założony po to aby poradzić się doświadczonych akwarystów tak jak każdy temat na tej stronie więc w czym problem? Nie wiem czy komuś będzie przeszkadzało jak inna osoba tutaj posta wstawi czy co? Nie jestem złośliwy po prostu nie rozumiem odsyłania mnie do innych tematów.

 

 

 

Mam nadzieję, że ktoś doradzi mi co mam zrobić z moimi problemami czy to z tymi makrolementami to może być to? ;) Napiszcie czy te wszystkie gh i kh są dobre i w ogóle co powinienem zmienić. I oczywiście czy stosować jeszcze jakiś nawóz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie jestem złośliwy po prostu nie rozumiem odsyłania mnie do innych tematów...

edek123,je nie napisałem tego żeby Ci nie pomóc i zbyć odsyłając gdzieś w "przestrzeń". Najpierw przeczytaj to co jest w linku przeze mnie podanym a przyznasz mi rację :) - po prostu musisz dać sobie pomóc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom NO3 i PO4 jest krańcowo niski - proporcjonalny ale za niski - powinieneś podnieść NO3 do poziomu 10mg/l PO4 do poziomu 1mg/l żelazo powinno wtedy oscylować w okolicach 0,4mg/l - ale jest to poziom do akwariów z nawożeniem CO2 - Ty natomiast tej informacji nie zamieściłeś - podajesz co2 czy tez nie? Bo przy tym poziomie oświetlenia jaki masz CO2 to już raczej konieczność. Troszkę się pośpieszyłeś z kupowaniem nawozów - szczególnie aqua-artu - to jedna wielka niewiadoma - tylko producent wie co tam jest :D.

Co do nawożenia roślin - napisałem taki artykuł gdzie znajdziesz dużo odpowiedzi na swoje pytania - polecam lekturę ---> nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html Myślę że po przeczytaniu będziesz wiedział od czego zacząć - jeśli nie - to pytaj.Sprawa nie jest skomplikowana o ile prawidłowo się wszystko zacznie - gorzej kiedy nie mając o tym żadnego pojęcia zaczynamy eksperymentować - skutki bywają niefajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...