Skocz do zawartości

[14,28L] - MCHARIUM


DRAGO1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można, tylko żaden korzeń, czy filtr, czy grzałka nie może wystawać ponad powierzchnię wody, ponieważ krewetki mogłyby po niej wyjść. ;)

Aha dzięki, ale już zrobiłem przykrywkę z szyby od starego akwarium 25l.:P

 

 

Witam.:P

Dziś taka tam zmiana.:)

 

Akwarium:

14,28L 35X24X17 proste

 

Sprzęt:

Atman at - f300

Grzałka 20w

 

Pokrywa akwarium:

Szyba

 

Oświetlenie:

lampka biurowa z świetlówką energooszczędną philips 11W 2700k (światło działa od 11:00 do 19:00)

 

Podłoże:

(stare z 25l) - Piasek żwirowy

 

Dekoracje:

Gałęzie buku

Korzonek

10 szyszek olchy

 

Tło:

Czarna folia

 

Roślinki (Mchy i wątrobowce):

Willow moss (3 gatunki)

Phoenix moss

Creeping moss

Christmas moss

Java moss

peacock moss

Subwassertang

Pelia

 

Nawożenie:

Aqua art carbo 2ml dziennie

Aqua art planta gainer classic 1ml przy podmianie wody i 1ml co 2 dzień

Aqua art k+ plus potas 3ml przy podmianie wody i 1ml codziennie

 

Obsada:

W planach krewetki rc + ślimak helena

 

Parametry wody:

Temperatura wody 25c

Podmiana wody co czwartek 10l woda po 24h + do tego 10 szyszek olchy

ph 6,8 - 7,5

gh 12

kh 5

no2 0 mg/l

no3 5 mg/l

cl2 0 mg/l

Reszty parametrów nie znam (parametry sprawdzane testami jbl 6in1 i jbl kroplami dla porównania)

 

No i fotka:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg515/scaled.php?server=515&filename=1428lkorzenszybka.jpg&res=landing

 

Czekam na komentarze miłe i nie miłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.:P

Małe zmiany, dodałem termometr i zmieniłem grzałkę 20w na 50w z termoregulatorem (ustawioną na 24c), dlatego ze tamta 20w grzałka nie miała termoregulatora i mocno grzała wodę, ale teraz jest ok. :lol:

 

No i fotka.:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg685/scaled.php?server=685&filename=1428lzmianagrzalkiitp.jpg&res=landing

 

Czekam na komentarze miłe i nie miłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to gdzie Ty trzymasz akwarium,że musisz dogrzewać wodę w takie upały?W akwarium panuje nieład,gałązki są takie cieniutki nie pasują do całej kompozycji.Podłoże jak dla mnie za jasne,mocno daje po oczach.Moim zdaniem lepiej wyglądałyby gałązki wierzby mandżurskiej oczywiście grubsze ewentualnie jakiś korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato można spokojnie ją wyjąć, wodę schładzać kostkami lodu, bądź przy podmiance chłodniejszą wodę lać. ;)

Ew. postaw dalej od okna.

Grzałka rzuca się w oczy, mi tam brakuje jednego, porządniejszego korzenia, nie lubię takich pojedynczych badyli. :D

Akwarium idzie w dobrą stronę, jeszcze nie raz zmienisz jego wygląd i nie raz będzie lepiej lub gorzej, ale trzeba być cierpliwym i cierpliwie dążyć do celu i upragnionego wyglądu akwarium, bo o to w tym wszystkim chodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki ok ale kilka rzeczy bym zmieniła. Patyki + mchy to mało wygodne rozwiązanie moim zdaniem. Gdy to wszystko się rozrośnie będzie problem z przycinaniem dolnych parti mchu a w tak małym zbiorniku mchy rozrosną się w moment. Wszystko zaowocuje wielką dżunglą i z trudnością dostrzeżesz krewetki. Na jedną stronę dałabym wolny wybieg bez mchów i gałęzi , może jakiś fajny kamień no i mniejsza ilość tych patyków. Grzałka rzeczywiście jest duża i zajmuje trochę miejsca , może uda ci się ją jakoś schować a co do filtra to zamieniłabym na jakąś tanią kaskadę , wewnętrzy zabiera tu miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to gdzie Ty trzymasz akwarium,że musisz dogrzewać wodę w takie upały?W akwarium panuje nieład,gałązki są takie cieniutki nie pasują do całej kompozycji.Podłoże jak dla mnie za jasne,mocno daje po oczach.Moim zdaniem lepiej wyglądałyby gałązki wierzby mandżurskiej oczywiście grubsze ewentualnie jakiś korzeń.

Akwaria stoją w 1 pokoju 1 kolo 2, grzałki są po to bo wieczorem jest chłodniej niż z rana, rano grzałki są automatycznie wyłączone i woda w każdym akwarium ma 25C. A jeśli chodzi o podłoże to tam gdzie żyją krewetki rc jest sam piach itp. wieś jest tak jak ma być. Jak znajdę inny korzonek to to przerobie tak żeby jakoś było.

W lato można spokojnie ją wyjąć, wodę schładzać kostkami lodu, bądź przy podmiance chłodniejszą wodę lać. ;)

Ew. postaw dalej od okna.

Grzałka rzuca się w oczy, mi tam brakuje jednego, porządniejszego korzenia, nie lubię takich pojedynczych badyli. :D

Akwarium idzie w dobrą stronę, jeszcze nie raz zmienisz jego wygląd i nie raz będzie lepiej lub gorzej, ale trzeba być cierpliwym i cierpliwie dążyć do celu i upragnionego wyglądu akwarium, bo o to w tym wszystkim chodzi. ;)

Wiem ze grzałkę można wyjąć ale ja nie mam tak jak inni upału w pokoju, u mnie jest mało słońca z rana, ale okno mam otwarte cały czas bez zamykania na noc no chyba ze buza to wtedy zamykam. Akwaria nie stoją przy oknie tylko po lewej stronie od okna pod sianą 1 koło 2 tak ze może trochę się okno odbiło na fotkę. A jeśli chodzi o korzeń to 1 jest w akwarium.:P

Akwa ze wszystkich które posiadasz zdecydowanie najgorsze(gdyby nie było tam wody to pomyślałbym ze to terrarium na patyczki) ale wszystko jest do poprawy.

Wiem będzie poprawa w 100%, ale nie za szybko bez pospiechu. :lol:

Początki ok ale kilka rzeczy bym zmieniła. Patyki + mchy to mało wygodne rozwiązanie moim zdaniem. Gdy to wszystk. o się rozrośnie będzie problem z przycinaniem dolnych parti mchu a w tak małym zbiorniku mchy rozrosną się w moment. Wszystko zaowocuje wielką dżunglą i z trudnością dostrzeżesz krewetki. Na jedną stronę dałabym wolny wybieg bez mchów i gałęzi , może jakiś fajny kamień no i mniejsza ilość tych patyków. Grzałka rzeczywiście jest duża i zajmuje trochę miejsca , może uda ci się ją jakoś schować a co do filtra to zamieniłabym na jakąś tanią kaskadę , wewnętrzy zabiera tu miejsce.

Wiem przemyśle to co co napisać, może coś się uda znaleźć fajnego z korzeni i kamieni to wtedy się wykombinuje wygląd.:P

 

P.S.

dzięki za komentarze.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Postanowiłem zakupić nowy filtr taki:

Penn-Plax FILTR KASKADOWY CASCADE 80

 

http://desmond.imageshack.us/Himg607/scaled.php?server=607&filename=pennplaxfiltrkaskada113.jpg&res=landing

 

Do tego oświetlenie:

AQUAEL MODUŁ OŚWIETLENIOWY DECO LIGHT 11W

 

http://desmond.imageshack.us/Himg442/scaled.php?server=442&filename=aquaelmoduloswietlenio7.jpg&res=landing

 

I co o tym powiecie. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby ta kaskada miałaby być zła ? Ja mam gorszą chińską z allu i działa bez zarzutu. Ta wygląda na lepszą i jest droższa także myślę że ten zestaw zda egzamin , chociaż światło mogłoby być np 9w , są w takiej samej serii jak te 11w więc zobacz w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rainbow, nie twierdzę, że ta kaskada jest zła, ale nigdzie nie ma o niej żadnych opinii czy testów, więc trudno ją ocenić.

To jak kupowanie kota w worku.

Lepiej zaopatrzyć się w jakiś sprawdzony filtr.

Chińszczyzny nie ma co komentować bo wiadomo o jakie względy chodzi nabywając taki sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naradzie zakupie tą kaskadę.:

AQUAEL KASKADA FZN 1 500L/H

 

Dołączona grafika

 

Do tego oświetlenie:

AQUAEL MODUŁ OŚWIETLENIOWY DECO LIGHT 11W

 

http://desmond.imageshack.us/Himg442/scaled.php?server=442&filename=aquaelmoduloswietlenio7.jpg&res=landing

 

I co o tym powiecie. :?:

 

P.S.

Te akwarium przejdzie do 25l w 100%.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Zmiana planu jednak chyba zakupie gotowy zestaw.: AQUAEL SHRIMP SET

 

Dołączona grafika

 

Tylko albo 10l albo 20l, wiem grzałka i filtr do wymiany jak naradzie grzałkę mam at-50w a filtr będzie naradzie ten co jest potem wymienię na inny.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używane bez rys 47x27x27 za 15 zł. Do tego sam zrobie pokrywę z paneli PCV gdzie panele za ok. 40-50 zł, do pokrywy zamontuję 2 żarówki energooszczędne 6500K za około 30-40 zł filtr fzn-2 za 70 zł i za podobne pieniądze akwa większe, z lepszym oświetleniem i filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupuje to do tej 15l lub 25l.:

 

AQUAEL KASKADA FZN 1 500L/H

 

Dołączona grafika

 

AQUAEL MODUŁ OŚWIETLENIOWY DECO LIGHT 11W

 

http://desmond.imageshack.us/Himg442/scaled.php?server=442&filename=aquaelmoduloswietlenio7.jpg&res=landing

 

No i roślinka

Cladophora aegagrophila - Gałęzatka

 

Dołączona grafika

 

I co o tym powiecie, da to rade np. w 25l. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...