Skocz do zawartości

240l - Pielegnice.


lukasz0810
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam zalozyc akwarium 240l 120x40x50cm. I bardzo podobaja mi sie pielegnice. Ale zalezy mi aby nie bylo zbyt pusto w zbiorniku (chcialbym aby bylko sporo ryb). A ryby ktore mi sie podobaja to:

-Pielęgnica Meeka

-Pielęgnica Diamentowa

-Pielęgnica Niebieskołuska

-Pielęgnica Eliota

-Akara Błękita

-Akara pomarańczowopłetwa

-Pielęgnica Severum

-Pielęgnica Plamooka

-Pielęgnica Szmaragdowa

-Pielęgnica Pawiooka

-Pielęgnica Wielobarwna

 

Na pewno zalzy mi na tym aby byl wiecej niz jeden gatunek.

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka Południowa to bardziej kwaśne i miękkie wody

Ameryka Centralna to zasadowe i twardsze wody.

 

Generalnie połączenie pielęgnic w takim zbiorniku jest trudnym wyzwaniem, ale zaproponuje Ci skład, który jest łagodny i powinien się udać.

 

1+1 A. multispinosus (Pielegnica miodowa)

1+1 C. sajica ( Pielęgnica sajica)

1+2 X. helleri (Mieczyk hellera).

 

Te ryby możesz trzymać na "kranówce" i bedziesz miał ciekawie i kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz Pley o zestawie:

 

1+1 Severum

12 Tetr Czarnych

1-2 Zbrojniki większe? Takie do 35 cm.

 

Z dużymi rybami jest ten problem że małe stają się karmą.

 

Chyba że być strzelił więcej zmienniaków plamistych zamiast mieczyków i jednej pary pielęgnic.

Do tego zbrojnik (bo wytrzymały).

 

Byłaby

 

1+1 Sajica

1+1 Z dużych zbrojników

2+6 Zmienniakó

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 7 rybek ? Jeśli wybierasz pielęgnice to licz się z tym że do 240l nie umieścisz stada dużych pielęgnic. 240L to jest bardzo mało na pielęgnice np te które wybrałeś sewerum też tam dużo ich nie wpuścisz jedynie kilka szt. Ja u siebie w 240l mam 3 sewerum(plamookie) i już jest tłok , zamierzam wymienić na większy baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. plamooka ( Heros efasciatus), którą nazywacie severumem rośnie do ponad 25cm, więc 120cm jest dostatecznym mieszkaniem dla samotnej parki, ale trzeba brać pod uwagę zmianę zbiornika na większy (około 150cm).

 

Herosy nie są typowymi drapieżnikami, ale młoda żałobniczka byłaby w stanie zmieścić się im w pysku, więc odradzam. Prędzej Błyszczyki Parańskie.

 

lukasz0810. Ludzie mają po 500- 800L dla 2-4 ryb. Jeżeli uważasz, że 7 ryb to za mało, to nie powinieneś bawić się w pielegnice amerykańskie, tylko inwestować w Malawi lub J. Wiktorii. Tam trzymasz ryby w haremach w większych grupach (Nie mówie o słynnym "celowym przerybieniu", którego jestem przeciwny, ale o normalnym trzymaniu 1-2 samców z +5 samicami)

 

Ja trzymam się tego co proponowałem, możesz ew. zamienić Cryptoheros na Thorichthys meeki, a mieczyki na molinezje/ Ameki wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnie się kończą połączenie Cryptoheros z innymi gatunkami. Tym bardziej, że do dyspozycji mają 120x40 powierzchnie dna.

Może chcesz 2+2 Cryptoheros nigrofasciatus ? Jedną ksantoryczną, drugą zwykłą, pasiasta?

 

Gdybyś odpowiednio zagospodarował zbiornik, to miałbyś ciekawe widoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...