Skocz do zawartości

zestaw co2 - jakie komponenty


miszszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nadeszła wiekopomna chwila, wielkimi krokami zbliża się czas likwidacji reaktora co2 z kwasku cytrynowego i sody oraz zakup profesjonalnego zestawu CO2.

Chciałbym już na wstępie uniknąć jakiś poważniejszych błędów więc proszę o opinię. Pierwotnie chciałem kupić używany zestaw, albo skomponować własny - jednak na to nie pozwala moja druga połówka, bojąc się o zdrowie/życie własne i naszych pociech (może i o moje troszeczkę też się martwi).

 

Do rzeczy - czy taki zestaw jest godny uwagi http://allegro.pl/zestaw-co2-classic-ex ... 22580.html czy też polecilibyście coś innego w rozsądnej cenie? Wiem że najlepszą rozpuszczalność zapewni filtr narurowy, jednak przy moich parametrach wyjściowych wody GH=5, KH=3 nie będzie chyba problemem zapewnić odpowiednie nasycenie co2 z użyciem dyfuzora ze spiekiem ceramicznym?

 

dwutlenkiem z reaktora nawoziłem 24 godziny na dobę i chcąc uniknąć skoków ph mam zamiar tak samo powstępować z dwutlenkiem z butli, czyli zawór mi nie będzie potrzebny. (tak mi się wydaje)

 

Poproszę o konstruktywne wypowiedzi.

 

I jeszcze jedno pytanie - butla 2,1 litra - akwarium 112 litrów - jak długo na jednym nabiciu pociągnie zestaw??

 

a może taki zestaw lepszy by był?

http://allegro.pl/zestaw-co2-standard-n ... 52163.html - tzn reduktor i zaworek precyzyjny w jednym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w rośliniaku 126l taka butla wystarczy na 2-3miesiące trudno powiedzieć dokładnie. Nabicie kosztuje 10pln. Będziesz mógł uzyskać takie nasycenie co2 w akwa za pomocą spieku ceramicznego jaką tylko będziesz chciał.

dlatego zastanawiam się jeszcze nad zakupem 6 litrowej tylko strasznie wielkie te ustrojstwo jest...

A jak z zaworkiem precyzyjnym? Camozzi to dobra firma? czy może lepiej wziąć ten drugi patent, tj reduktor i zaworek w jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ''akcja'' napełniania butli u mnie to ok 30min. Odkręcam-2min, jadę do firmy z gazami przemysłowymi-5min, napełniają i płacę 10pln-5min, wracam-5min, skręcam-2min i na dobre 2miechy mam spokój. Na 112l gdybym był na Twoim miejscu to kupiłbym 2l butlę. Ja mam zaworek camozzi i jestem z niego zadowolony, ten drugi to widziałem pierwszy raz, więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...