Skocz do zawartości

potrzebny napowietrzacz?


corr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Właśnie założyłam małe akwarium, ma być po prostu ozdobne, nie mam większych ambicji ;) jednak zależy mi, żeby moje gupiki dobrze się w nim czuły, a zaniepokoiło mnie (przepraszam, moje pytanie pewnie będzie głupie), że z filtra nie lecą pęcherzyki powietrza. Oprócz tego wyraźnie działa, ale czy w takim wypadku potrzebuję również napowietrzacza?

 

Drugie pytanie. razem z gupikiami zamieszkał samiec bojownika, ale poobgryzał jednemu płetwę, innego najwyraźniej zabił. na razie został odizolowany, czy jeśli obsadzę roślinkami część akwarium, mogę zaryzykować ponowne wpuszczenie bojownika?

Pozdrawiam, corr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że z filtra nie lecą pęcherzyki powietrza. Oprócz tego wyraźnie działa, ale czy w takim wypadku potrzebuję również napowietrzacza?

Odpowiedź na to pytanie pojawiała się wielokrotnie. Zwykle celowo odłącza się nawet wężyk od napowietrzenia. Napowietrza głównie ruch tafli wody, a nie słabo rozpuszczające się w wodzie duże bąble. Dodatkowy napowietrzacz nie jest potrzebny.

czy jeśli obsadzę roślinkami część akwarium

Wynika z tego, że roślin na obecną chwilę nie ma - co samo w sobie jest już nie najlepsze.

W gęsto obsadzonym akwarium gupiki na pewno będą miały lżej, ale jeśli samiec bojka jest agresywny to ten "typ już tak ma" i tak mu zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...