Skocz do zawartości

szyby 25mm


sidorcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu robić z tych szyb akwarium. Szyby grube, a akwarium wyjdzie max koło 120 l.

Jeżeli przyciąć samemu, nie uda się, trzeba mieć doświadczenie, plus, brzegi będą na tyle ostre, że łatwo się pociąć.

Staram się zrozumieć dlaczego tylko 120 l wyliczyłeś ? Dla mnie da się ok. 500 l. Dwa boki 120 x 70, dno 120 x 60, a z ostatnie szyby na pół 60 x 70. Chyba, że coś źle liczę ;) . Dla mnie baniak 120 x 60 x 70 to opłacalna inwestycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W dodatku wyszedłby bez wzmocnień.

Minus? Fuga czarna na około 30mm z każdej strony.

Minus2? Szyba przy 25mm jest zielona jak cholera. Więc pozostaje BW albo pochodne. Bo roślinniak czy inne akwa będzie się prezentować co najmniej słabo. A wręcz wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od: widzieliście 25mm szkło i jego kolor? To jest zielone w cholerę.

 

http://static.wirtualnemedia.pl/media/i ... ikacja.PNG

Czy opłaca się z nich robić akwarium?Czy może lepiej jakiś stolik czy coś?

Rób sobie z tego stolik, chyba że przejrzystość Ci odpowiada, to możesz jakiegoś jamnika stworzyć. Albo inaczej - super materiał na sterylniak, szpital, kotnik, albo przede wszystkim sump do dużo większego baniaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po nie jadę i zobaczę przejrzystość.

powiem, że BW 500l by mi się spodobało.

 

 

Na jakie potrzeby kolega produkuje takie szyby?

To jest jego oferta:

 

Podstawową działalnością firmy jest produkcja szyb zespolonych oraz handel hurtowy i detaliczny szkłem okiennym, ornamentowym oraz lustrami.

 

Uzupełnieniem tej oferty jest asortyment okien i drzwi z PCV i aluminium.

 

Firma świadczy niezbędne usługi związane z oferowanym asortymentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skleiłbym największe akwa jakie wyjdzie z tych szyb.

A przód zainwestował w OW.

Trochę to kosztuje, ale masz zbiornik bez wzmocnień. I można mieć dowolny biotop.

 

Bezbarwny silikon? Nie przy tych grubościach szyb :P

Bo i tak wyjdzie zielony a nie bezbarwny. Zobacz sobie szybę z krawędzi jaki ma kolor ;).

 

Z takich szyb, to tylko czarny silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde szkło nadaje się do zastosowań akwarystycznych. Największe firmy produkujące szkło to saint-gobain i pilkington. W ofercie saint-gobain jest kilka typów szkła, które nadawałyby się chyba do akwarystyki, no ale rządzi optiwhite.

 

Ahead też pomyślałem o przedniej szybie OW, to ciekawy pomysł. Oczywiście nie masz racji co do silikonu, więc proszę zgoogluj temat, nabądź więdzę na ten temat i się wtedy wypowiadaj. Podpowiem Ci, że do takiego ok. 600litrowego zbiornika można używać przezroczystego silikonu o podwyższonej wytrzymałości, o odpowiedniej recepturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ahead też pomyślałem o przedniej szybie OW, to ciekawy pomysł. Oczywiście nie masz racji co do silikonu, więc proszę zgoogluj temat, nabądź więdzę na ten temat i się wtedy wypowiadaj. Podpowiem Ci, że do takiego ok. 600litrowego zbiornika można używać przezroczystego silikonu o podwyższonej wytrzymałości, o odpowiedniej recepturze.

 

Zgoogluj to mój nick.

Ewentualnie tutaj zajrzyj: post139814.html#p139814

 

Przeźroczysty silikon tak. Ale nie jak boczne szyby masz 25mm. Co da Ci wtedy przeźroczysty silikon ? Piękną zieleń wokół przedniej szyby. Całe akwa z Ow? Oki. wiadomo.

 

Swoje mam sklejone z szyby 8mm i przeźroczystego silikonu. Ale to 8mm! Tej szyby jeszcze nie widać na przedniej tafli.

Przy 25mm szybach bocznych. Wyjdzie ładna zielona ramka.

 

Edit:

 

Nie pisałem nigdzie o wytrzymałości silikonu. To tak tylko gwoli ścisłości.

 

Widziałem akwa o ponad 1000l na przeźroczystym silikonie.

Piszę o tym konkretnym rozwiązaniu. Nie o innych i chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o względy estetyczne. Nie o wytrzymałość.

 

Jeżeli już googlamy, to googlajcie dobrze.

Znam "troszkę" temat klejenia zbiorników. I nie potrzebuję do tego google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...