Jump to content

pomoc przy akwarium

Recommended Posts

Witam.Posiadam akwarium ok 60L mam ziemie przykrytą siatką (taką co się kładzie na styropian) i warstwę 4cm żwiru,chcę zrobić restart akwarium lecz nie wiem jak wyciągnąć żwir aby się nie wymieszał z ziemią. :help:

Pozdrawiam

A może po prostu wyciągnij tę siatkę tak żeby żwir który jest na niej nie wysypał się do akwarium. Wtedy ziemia zostanie w akwarium, a żwir zostanie wyciągnięty. Albo jak w siatce oczka są za duże to zacznij rękoma ściągać żwir z góry bez ziemi. Jak zmieszasz ziemie ze żwirem, to potem ciężko będzie to rozdzielić.

nom dzięki za pomoc już sobie poradziłem trochę z waszą pomocą.

1.Kubeczkiem powyciągałem żwir

2.Wyciągnąłem siatkę i z ziemi powyciągałem kamyczki (na wierzchu)

Teraz zakupiłem żwir bazalt zalałem akwarium i woda jest mętna taka jak się popatrzy z boku.Filtruje się już 2 dzień i nic się nie poprawia

Żwir bazalt płukałem kilkanaście razy (zajęło mi to ok 2h).Co mam teraz zrobić? woda jest czysta ale widać zmętnienie jak się z boku popatrzy.

Pozdrawiam

ok,dzięki.Tylko jest kolejny problem woda zrobiła się lekko żółta nie wiem od czego w akwarium na razie są tylko roślinki co wyżej podałem oraz żwir bazaltowy czarny i pod nim ziemia ActiSubstrate,u mojego wujka też jest taka żółta woda ale nie wie od czego może ktoś wie ?przeczytałem że to jakieś glony ale jak sobie z tym radzić to nie wiem..

Witam.:P

Ziemia ogrodowa, torfowa bez nawozów, czyli taka ziemia z np. torfowiska itp. się nadaje ale mamy wtedy piękne roślinki w akwarium. 8-)

P.S.

Jeżeli używamy kranówki to będziemy miały wodę żółtą.:)

Tylko ze ja nie mam kranówki w domu, tylko zwykłą wodę z studni i też mam żółta wodę w akwarium.:P

Każdy nie wie od czego to może być. :(

Jak to od czego ? Jest wiele czynników które wpływają na wodę , odchody ryb , resztki pokarmu , zgniłe części roślin , korzenie itd. Już wyżej pisałem aby mieć wodę krystalicznie czystą potrzebny jest odpowiedni filtr (nie z wkładami gąbkowymi) oraz co tygodniowe podmiany wody.

No tak wiadomo. Ale lepiej tez mieć pod ręką co2 np. bimbrownie, i nawozy dla roślin w tym mikro i makro i najlepiej tez co2 w płynie np. aqua artu lub easy carbo, no i do podłoża kulki np. z jbl.:P

No tak wiadomo. Ale lepiej tez mieć pod ręką co2 np. bimbrownie, i nawozy dla roślin w tym mikro i makro i najlepiej tez co2 w płynie np. aqua artu lub easy carbo, no i do podłoża kulki np. z jbl.:P

Co to ma wspólnego z tematem ?