Skocz do zawartości

Pęcherzyki powietrza.


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem z moim akwarium jest (jak dla mnie) co najmniej dziwny. 2tygodnie temu przeprowadzałem się i robiłem reset zbiornika. Żwir wygotowany, wszystko dokładnie umyte. Woda pół na pół z poprzedniego zbiornika+odstana ze studni. Zmiany jakie zaszły to tylko to że dokupiłem jeszcze jedną roślinkę nową i kilka nowych rybek. I po kilku dniach na tafli zbierają się jak by drobne pęcherzyki powietrza. Widać je tylko jak się spojrzy spod tafli w górę (przez szybę), jak zerkniemy z góry nie widać tego.

 

Parametry wody są dobre, różnica (względem poprzednich-przed resetem) to tylko taka że nie jest taka twarda-co zapewne spowodowała woda z studni. No ale to chyba nie mogło spowodować takiego zjawiska.

 

Dziwne jest to, że wszystko wskazuje na to że to filtr za mocno napowietrza. Ale już zmniejszyłem to 'napowietrzanie' (wcześniej była przepustowość maksymalna) i dalej się to dzieje. A jak wyłączę całkiem filtr wtedy to z czasem znika.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł o co chodzi tutaj? będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że wszystko wskazuje na to że to filtr za mocno napowietrza. Ale już zmniejszyłem to 'napowietrzanie' (wcześniej była przepustowość maksymalna) i dalej się to dzieje. A jak wyłączę całkiem filtr wtedy to z czasem znika.

Możliwe, że masz kożuch na tafli wody, a bąbelki co wylatują z filtra w niego wpadają i się na nim zatrzymują.

Ja bym wyłączył całkowicie bąbelki i ustawił wylot tak aby poruszał taflą wody.

Pamiętaj! Filtra nie wyłącza na więcej niż 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...