Skocz do zawartości

[300l] ogólne - restart str 3. aktual str 6


tysonus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem nad bystrzykiem poziomkowym. Wpuściłbym ławice ze 20-30 sztuk i harem mieczyków o których pisał Pley. Nie chciałbym też przesadzać z obsadą jak to uczyniłem poprzednio. 50 sztuk sumatry nieźle mi narobiły syfu. Jeśli nie neony to może ktoś podsunie mi ciekawą alternatywe dla ławicy do mieczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardziej skłonny jestem wpuścić mieczyki niż molinezje. Ale jeśli nie neony , to czy przy haremie mieczyków nie będzie pusto ? Jeśli samica mieczyka osiągnie kilkanaście cm, to w czymś przeszkadza ? Myślałem jeszcze nad krewetkami amano w tym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stado tęczanek neonowych, tzn ile sztuk do mojego zbiornika ? Jak pisałem wcześniej , 50 brzanek zamuliły mi tak dno, że odmulam je już 5 podmiane 50 % wody i jeszcze jest sporo syfu. Fakt ,że żarcia im nie żałowałem, a one wiecznie były głodne. Nie chciałbym powtórzyć tego błędu. Tęczanki neonowe podobają mi się , ale dorosłe mieczyki ładnie by wyglądały. Czy faktycznie nie jest to najlepszy pomysł by się przy nich upierać ? narobiłyby bałaganu wśród roślin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki są w porządku, ale dorosłe to dość żywe i względnie agresywne ryby. Dla kilkunastocentymetrowej samicy zjedzenie i/lub uszkodzenie innej ryby nie jest specjalnym problemem. Najfajniejsze byłoby je połączyć z pielęgnicami, ale te mogą Ci przeorać trawnik.

 

A brzanki po prostu przekramiłeś nie mając porządnej filtracji mechanicznej.

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się filtracja mechaniczna od biologicznej ? Wiem jak działa filtracja biologiczna ( bakterie w złożach ) , ale chodzi mi o to , czym różnią się oba filtry przeznaczone do tych dwóch celów? Czy mój wewnętrzny aquael fan 3 może spełniać rolę filtracji mechanicznej ?

Zatem dam sobie spokój z mieczykami. Tęczanki są piękne. Dać tylko neonowe, czy moge również inne ? Co do trawnika to zaczynam przemyślać restart, bo jakoś aranżacja nie spełnia moich oczekiwań.  Myślę również nad wyrwaniem trawnika i przesadzanie ( dosadzanie )  roślin bez restartu - czy to dobry pomysł ?

Edytowane przez tysonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęć pomocy i propozycje. Jednak taki styl do mnie nie przemawia. Chciałbym zostać przy roślinach. Restart chyba nie ma większego sensu ponieważ mogę pozbyć się samych roślin i nasadzić innych. Brakuje mi tylko koncepcji typu co i gdzie. Jeśli do mojego rośliniaka mógłbym wpuścić tęczanki ( i trzymać je z krewetkami amano do celów porządkowych ) to taka propozycja najbardziej mi się podoba. Z mieczyków mogę zrezygnować, z roślin nie. chciałbym sobie zaplanować idealny baniak ale nie wiem jak do tego planowania się zabrać. Do tej pory sadziłem rośliny i wpuszczałem ryby "jak popadło". Rozumiem ,że to był błąd i nie chcę go ponownie popełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić filtr by zamiatał wszystko z dna ? Tzn w jaki sposób ?  Mam trawnik z eleocharis parvula i to w trawniku znajduje się też sporo syfu. Czy to jest wynikiem przekarmiania brzanek których nie ma już ok 2-óch tygodni ? Tęczanka neonowa będzie pływała w ławicy czy się rozproszą ? Wpuścić tylko neonowe czy też mogę dołączyć inne tęczanki ? Wiem ,że zadaję sporo pytań ale w ten sposób wiele już się wyjaśniło, za co serdecznie dziękuję.

Edytowane przez tysonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastosowałem się do powyższych rad Sverting'a i wpuściłem 10 tęczanek neonowych. Przyznam ,że bardzo mi się podobają mimo , iż jeszcze zapewne nie są wybarwione. Zdjęcia ryb wrzucę gdy zrobię aparatem. Tel. nie sposób ich uchwycić. Wywaliłem eleocharis parvule w której siedziało mnóstwo syfu. Płukając trawnik w misce wody było więcej syfu niż z płukania filtra - masakra. Po usunięciu, włożyłem jeszcze jeden mały mechanik ( aquael fan 2 ) i woda jest czysta. Zamierzam jako mechanika podłączyć Tetra ex 700 ( zamiast wewnętrznych ) . Jakie użyć wkłady do tego celu ? Myślałem nad samą gąbką. Poniżej zdjęcie baniaka po niewielkich zmianach roślinnych ( dołożyłem kilka roślin ale nazw teraz nie mogę sobie przypomnieć ).

post-14069-0-24302300-1373898769_thumb.jpg

post-14069-0-31298800-1373898839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam po przerwie. Troszkę się u mnie działo. Kilka zmian roślinności ( raczej spontanicznych niż planowanych ) wywołało efekt "przypadku". Tzn roślinę która przestała mi się podobać wyrywałem, zastępując ją inną. Nie zawsze był to oczekiwany efekt. Ogólnie ze zbiornikiem nie mam żadnych problemów ( żadnych glonów i niespodzianek ). Mieszkańcy również sprawiają wrażenie zadowolonych ( tutaj doszło 10 tęczanek boesemana i harem bojownika). Wszystko funkcjonuje tak jak wcześniej ( światło, podmiany, nawożenie ). Gdyby nie aranż zwany przeze mnie "przypadek" , to byłoby wręcz idealnie. Chciałbym dołączyć zdjęcie, lecz nie mogę dodać zdjęcia o" takim rozszerzeniu". Czy ktoś mógłby mi pomóc, jak dodać zdjęcie bo moim "starym sposobem" nie mogę ? Szukałem informacji na temat dodawania zdjęć, ale nie mogę znaleźć i czas mi się kończy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...