Jump to content

problem z małymi kirysków spizowych

pieknajedza
 Share

Recommended Posts

witam

kiryski już kilkakrotnie składały ikrę, młode się wylegają , odławiam dorosłe i po około tygodniu może 10 dniach , zaczyna mi narybek umierać - szukam przyczyny takiego zachowania? wodę podmieniam codziennie , filtr ustawiam na min, żeby nie męczyć rybek , światło około 4 godzin na dobę i to po 4-5 dniach od wylęgu.

Tylko podstawowe, PH i to tyle , za trzecim podejściem podmieniałam wodę z ogólnego ale rezultat był taki sam. Ogólnie z jakiś 7-9 składań ikry mam 7 kirysków,czyli średnio 1 przeżyje z około 100 jajeczek.

Michał84:Zdania zaczynamy z wielkiej litery.

Jak to podmienisz wodę z ogólnego?

Przecież ona też nie jest świeża.

Podstawowe testy to no2,no3,ph,dla zdrowotności ryb.

Podmiany robi się raz w tygodniu nie więcej niż 30% w zależności o jej parametrów/obsady.

Obsada to młode kiryski

Przy trzeciej próbie tak zrobiłam. Jeżeli jest baniak pusty bez niczego do tego chodzi w nim tylko mały filtr to wodę się podmienia często i gęsto , i podmienianą czasami dobrze jest troszkę wymieszać z tą z ogólnego dla wyrównania oczywiście zależy dla kogo np kiryski tak lubią a np u paletek tak trzeba