Skocz do zawartości

Pomysły na obsadę 112l


Raltshar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem już akwarium 112l i czekam na sprzęt do jego uruchomienia, który powinien być w przyszłym tygodniu. Trochę czasu zajmie mi jeszcze poszukanie kamieni i korzenia, które planuje w nim umieścić, ale powoli myślę już o obsadzie. Podobają mi się małe rybki i trochę już czytałem o poszczególnych gatunkach.

 

A akwarium chciałbym umieścić przynajmniej część z wymienionych poniżej gatunków:

1. Razbora galaxy

2. Neon innesa

3. krewetki (prawdopodobnie red cherry)

4. Cierniooczek

5?. Czy do tego zestawu pasują ślimaki? (temp 24-25C jakie gatunki będą odpowiednie?)

 

Moje pytanie dotyczy ilości poszczególnych gatunków. Ile sztuk czego dobrać? Poza tym zastanawiam się czy cierniooczki nadają się do trzymania ich z krewetkami i tymi rybkami i który rodzaj cierniooczków wybrać bo z tego co się zdążyłem zorientować jest ich kilka.

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję i czekam na wasze sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pomyślałem, ale chciałbym coś co ładnie się prezentuje kolorystycznie. Dziś byłem w KAKADU katowickim żeby pooglądać różne ryby i aranżacje. Ładnie się prezentowały żółte pyszczaki, ale nie mam pojęcia jaki to dokładnie gatunek. Bardzo duże to one nie były i to nawet mi się podobało. Chętnie posłucham też propozycji co oprócz tej ławicy (prawdopodobnie padnie na razbory), ciernooczków i krewetek mógłbym dodać, żeby ryby się nie zabijały i miały podobne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1+2 Prętnik Karłowaty

15 Razbor Klinowych

 

Te ryby mnie nie interesują (razbora klinowa dla mnie wygląda maksymalnie przeciętnie). Razbory galaxy wchodzą w grę bo są małe i kolorowe. Zastanawiam się tylko co byłoby ładnym urozmaiceniem, skoro odpada trzymanie w jednym akwarium z druga grupa neonek. Faktycznie jak kolega wyżej napisał dobry byłby harem albo parka. Myślałem nad bojownikami, ale chyba się nie nadają do takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem żwirek. Ogólnie rzecz biorąc oglądałem masę zdjęć kakadu i wszystkie miały żwir jako podłoże mimo, że w opisie faktycznie doszukałem się piasku. Nie można jakoś ich wymieszać? Zrobić części z piaskiem, albo zwyczajnie dać do akwa gdzie jest żwir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy robią tak, że kładą na spód żwirek po to, żeby dobrze ukorzenić rośliny i na części dna kładą piach na zwykłej gazie, tak żeby za bardzo nie wymieszały ze żwirem. Jeżeli żwirek jest drobny to nie ma problemu większego. Ważne żeby im się w pyszczku mieścił bez problemu.

 

Jest jeszcze opcja położenia żwirku w miejsca gdzie będą rośliny i zasypania reszty piachem, ale to już wymaga z góry rozplanowanego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dał więc pielęgniczki kakadu, razbora galaxy i ciernooczki to ile czego, żeby nie było za dużo? Szczerze mówiąc nie podoba się jak w akwa jest za dużo gatunków po kilka sztuk. Oprócz tego oczywiście wrzucę ze dwa ślimaki i jakieś krewetki.

 

żwir zamówiłem czarny 2-5mm, więc chyba dość gruby. Kupić coś mniejszego jeśli planuję te ryby czy pozostać przy tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...