Jump to content

Pomysły na obsadę 112l


Raltshar
 Share

Recommended Posts

Zakupiłem już akwarium 112l i czekam na sprzęt do jego uruchomienia, który powinien być w przyszłym tygodniu. Trochę czasu zajmie mi jeszcze poszukanie kamieni i korzenia, które planuje w nim umieścić, ale powoli myślę już o obsadzie. Podobają mi się małe rybki i trochę już czytałem o poszczególnych gatunkach.

 

A akwarium chciałbym umieścić przynajmniej część z wymienionych poniżej gatunków:

1. Razbora galaxy

2. Neon innesa

3. krewetki (prawdopodobnie red cherry)

4. Cierniooczek

5?. Czy do tego zestawu pasują ślimaki? (temp 24-25C jakie gatunki będą odpowiednie?)

 

Moje pytanie dotyczy ilości poszczególnych gatunków. Ile sztuk czego dobrać? Poza tym zastanawiam się czy cierniooczki nadają się do trzymania ich z krewetkami i tymi rybkami i który rodzaj cierniooczków wybrać bo z tego co się zdążyłem zorientować jest ich kilka.

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję i czekam na wasze sugestie!

Link to comment
Share on other sites

Wybierz ławicę albo neonów albo galaxy (między 20-30sztuk).

Do tego 6 ciernooczków (nie wiem - nie próbowałem trzymać z nimi krewetek).

Ślimaków daj jakie Ci się podobają.

Do tego nie pomyślałeś o parce albo haremie czegoś ciut większego?

Link to comment
Share on other sites

Może i pomyślałem, ale chciałbym coś co ładnie się prezentuje kolorystycznie. Dziś byłem w KAKADU katowickim żeby pooglądać różne ryby i aranżacje. Ładnie się prezentowały żółte pyszczaki, ale nie mam pojęcia jaki to dokładnie gatunek. Bardzo duże to one nie były i to nawet mi się podobało. Chętnie posłucham też propozycji co oprócz tej ławicy (prawdopodobnie padnie na razbory), ciernooczków i krewetek mógłbym dodać, żeby ryby się nie zabijały i miały podobne wymagania.

Link to comment
Share on other sites

1+2 Prętnik Karłowaty

15 Razbor Klinowych

 

Te ryby mnie nie interesują (razbora klinowa dla mnie wygląda maksymalnie przeciętnie). Razbory galaxy wchodzą w grę bo są małe i kolorowe. Zastanawiam się tylko co byłoby ładnym urozmaiceniem, skoro odpada trzymanie w jednym akwarium z druga grupa neonek. Faktycznie jak kolega wyżej napisał dobry byłby harem albo parka. Myślałem nad bojownikami, ale chyba się nie nadają do takiego zestawu.

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale musisz mieć piasek jako podłoże, i sensownym rozwiązaniem byłoby wymienienie piskorków na kiryski, żeby trzymać się w obrębie kontynentu. Oczywiście z neonami, które w hurtowniach dostaniesz nawet poniżej złotówki za sztukę.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zamówiłem żwirek. Ogólnie rzecz biorąc oglądałem masę zdjęć kakadu i wszystkie miały żwir jako podłoże mimo, że w opisie faktycznie doszukałem się piasku. Nie można jakoś ich wymieszać? Zrobić części z piaskiem, albo zwyczajnie dać do akwa gdzie jest żwir?

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy robią tak, że kładą na spód żwirek po to, żeby dobrze ukorzenić rośliny i na części dna kładą piach na zwykłej gazie, tak żeby za bardzo nie wymieszały ze żwirem. Jeżeli żwirek jest drobny to nie ma problemu większego. Ważne żeby im się w pyszczku mieścił bez problemu.

 

Jest jeszcze opcja położenia żwirku w miejsca gdzie będą rośliny i zasypania reszty piachem, ale to już wymaga z góry rozplanowanego akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Gdybym dał więc pielęgniczki kakadu, razbora galaxy i ciernooczki to ile czego, żeby nie było za dużo? Szczerze mówiąc nie podoba się jak w akwa jest za dużo gatunków po kilka sztuk. Oprócz tego oczywiście wrzucę ze dwa ślimaki i jakieś krewetki.

 

żwir zamówiłem czarny 2-5mm, więc chyba dość gruby. Kupić coś mniejszego jeśli planuję te ryby czy pozostać przy tym?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...