Skocz do zawartości

Problem z roslinkami pomocy!


jarasuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Tu Jarek.

 

Juz kiedys poruszalem ten temat (na poczatek dla administratora to nie mam polskich znakow) a pobrem polega na tym ze roslinki mi padaja jedna po drugiej robia sie zolte gubia liscie konce czarnieja i na dodatek zagniezdzily mi sie krasnorosty!

moje akwarium to:

220l podloze drobny zwir ze spadem w strone filtra

oswietlenie to 2x 40w przez 8godzin.

co2 okolo jednego babelka na sekunde przez 24h

filtry to tetra 1200l/h i eheim 800l/h z wbudowana grzalka i termostatem przez 24h

temperatura to 25 stopni

ph 7, gh13, kh6 testy na amonie wypadly dobrze co tydzien podmieniam okolo 15% wody deszczowka bo z wodociagu jest bardzo twarda. nie dodaje zadnej chemi bo podobno nie pomaga na krasnorosty (kiedys podawalem a roslinki i tak padaly)

posiadam jeszcze 18w filtr uv.

Co do obsady i roslinek to jesli chcecie to napisze ale nazw roslin niestety nieznam.

Moge dodac zdjece.

Prosze o pomoc mam akwarium od prawie 15 lat i nigdy nie mialem czegos takiego ale poprzednio kozystalem z wody ze studni a teraz to byl wodociag no i wkoncu zaczalem zbierac deszczowke i teraz tylko jej uzywam.

Dopisze jeszcze ze w akwarium nie ma zadnej ceramiki sa tylko naturalne zeczy korzenie itp.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz za słabe oświetlenie, musisz coś dołożyć. Zwieksz CO2 i podaj testy wody. Najważniejsze testy dla roślin to NO3, PO4 , Fe. I czym nawozisz? Raczej 10 h świecenia to max powyżej zaczyna się często walka innymi glonami (optykmalnie od 9 do 10 h) . Te dwie roślinki na środku (zielono-białe) na pewno nie są roślinami wodnymi ktoś Ci doniczkowce wcisnął.

 

I tak na przyszłość żebyś nie miał problemów z moderatorami posty można edytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za odpowiedz doloze jeszcze jedna swietlowke i zwieksze co2 co do roslin to kupowalem wszystko w sklepie akwarystycznym i to od kilku lat tym samym wiec jestem zaskoczony ze by mi cos takiego wcisneli ale napewno z nimi porozmawiam.Testy wody zrobie dzisiaj po powrocie z pracy jak juz pisalem to niczym nie nawoze bo podobno chemia pomaga na krasnorosty i wlasnie na forum pisali zebym unikal chemi (sam juz nie wiem) a nwozilem tetra plantmin poprzednio.

 

Dzieki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem to niczym nie nawoze bo podobno chemia pomaga na krasnorosty i wlasnie na forum pisali zebym unikal chemi (sam juz nie wiem) a nwozilem tetra plantmin poprzednio.

 

Dzieki i pozdr.

Chodzi o unikanie uzdatniaczy do wody, które mają np. usuwać chlor z wody, ale nawozy są jak najbardziej potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Oświetlenie jest na minimalnym poziomie ale jak na taki baniak jest o.k.,

- Wywal rośliny, które nie nadają się do hodowli w akwarium !!!,

- Zmień reaktor JBL na dyfuzor ze spiekiem ceramicznym lub reaktor narurowy(może być DIY z filtra narurowego),

- Zwiększ CO2 do 5b/sek.

- Jeśli stosujesz deszczówkę to kup mineralizator wody RO i dodawaj go do deszczówki tak jak to się robi z wodą RO,

- Dokup więcej roślin,

- Mój sposób na krasnale to - usuwanie mechaniczne, 40%-50% cotygodniowe podmiany wody, czyszczenie/przepłukiwanie wkładów filtracyjnych wodą z akwarium po tym jak zauważę wysyp krasnali - operację płukania powtarzam po 3 miesiącach,

- Zakup jakieś bakterie lub pożywkę dla bakterii nitryfikacyjnych, ja używam Bakto Fit firmy Femanga(ale są też inne),

- Możesz też zaopatrzyć się w "węgiel w płynie", przedawkowanie pomaga w walce z krasnalami,

- Raczej odradzam zakupy w sklepie, w którym wciskają Ci takie rośliny ;/ - osobiście poszedłbym do nich i zażądał wymiany roślina na nadające się do akwarium. No i oczywiście ostro ich opie@$%lił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

dzisiaj zrobilem wszystkie testy i kupilem nawoz dla roslin, roslinki o ktorych mowiliscie zostaly usuniete z akwarium a co2 zwiekszone co do swiatla to niestety musze troche poczekac bo w pokrywe tylko 2 swietlowki wchodza wiec przyjdzie mi ja wymienic.

a teraz wyniki testow:

GH14

KH6

Nitrit (NO2)-0.1

Nitrat (NO3)-30mg/l

pH 7.4

Ammonia NH3-NH4 0.20

 

Co do chemii to kupilem: nitrogen (seachem) Organic carbon (seachem) zelazo (seachem) wapno,magnes i potas takze firmy seachem

 

Prosze o podpowiedzi.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...