Skocz do zawartości

Ryby padają...prosze o pomoc


cristof186
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę.

 

Akwarium w mieszkaniu mam od 1,5 miesiąca,przez pierwsze 1,5 mies. zostało założone i tylko roślinki i 5 gupików trzymałem żeby woda się ustała , ostatnio byłem na urlopie i na giełdzie w Łodzi kupiłem 50 neon i 60 kardynałka,20 neon czarny.Po wpuszczeniu do akwa co dzi 2 rybki padają.Białe pyszczki lub ogony im się robią,ale dziś padła czarna neonka i kardynałek tak po_prostu bez objawów.

Czy to_może być wynik stresu,ponieważ rybki ok 10 godz. wiozłem z Polski do Niemiec bo tu mieszkam.

 

akwa 450 l

 

gKH 7

ph 7,5 rano 8,0 wieczorem

Nie_mam testu co2,ale dyfuzor chodzi 24 h ..jeden bąbelek na sek.

 

Edit:

 

Dodam jeszcze że dodałem do wody troszkę chemi Aqua balance tetra i fungi stop ?

 

Michał84:Edytuj posty i zwróć uwagę na pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 masz na poziomie około 6mg/l więc to nie ono zawiniło.

Kardynałki to ryby lubiące chłodniejszą wodę od pozostałej obsady.

Po jakim czasie pojawiły się objawy chorobowe od wpuszczenia czy ryby były aklimatyzowane przed wpuszczeniem?

W jakich warunkach je przewoziłeś? Chodzi mi głównie o to w jakiej ilości wody je przewoziłeś?Razem czy osobno?

Najlepiej by było jakbyś dostosował temat opisując akwarium coś na ten wzór poniżej.

przeczytaj-zanim-zalozysz-nowy-temat-t14640.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano znalazłem 3 trupy teraz 2 kardynałki i jeden neon nie widać było na ich ciałach oznak pleśni jedynie jedna była napuchnięta.

 

Rano zrobiłem testy

 

GH - doszedłem do 69 kropli i nie zmieniło mi wody z brazowej na zielona w karnie tez robiłem i to samo doszedłem do 100 kropli na 5 ml.

 

KH - 7

Ph - 7,5

No2 - 0,1 - 0,3

 

tem. wody 26,5

 

 

Edit:

Ryby były przeworzone w pojemniku do tego przeznaczonym 40 l miały napowietrzenie lecz grzałki nie było . Woda była tak na poziomnie 22 C . Ale ogólnie trochę trzęsło nimi jak jechałem boje się że jakiegoś szoku dostały

10 Godzin były aklimatyzowane tzn filtr podłączyłem z akwa. do tego pojemnika żeby wyrównał tem. wody

 

Edytuj posty.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...