Skocz do zawartości

czy to oodinum?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy.

Kupiłam ostatnio 6_gurami marmurkowych. W zoologu nie bylo widać, ale dopiero przy oświetleniu akwarystycznym jak wpciłam rybki zobaczyłam, że mają dziwne albo kropki na płetwach i ciele albo skupisko kropek widocznych tylko przy przechodzącym świetle. Są one koloru raz zielonego , niebieskiego rdzawego a w świetle dziennym w ogóle ich nie widać . Byłam w zoologicznym pan powiedział mi, że to jakaś choroba grzybiczna. Myślałam o oodinozie ale jakoś nie pasują mi te objawy. Ryby czuja się dobrze. Jedzą normalnie są ruchliwe nie straciły koloru... już nie wiem co to może być.

 

Pisownia. Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

 

Uzupełnij powyższe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby zostały kupione już z chorobą, więc parametry nie mają z tym nic wspólnego. W ph wody itp się nie bawię. Zawsze miałam zdrowe ryby. Temperatura zawsze 25_stopni pilnowana przez termostat, 160l zbiornik ma. Pokarm zwykły w płatkach. Niczym nie nawożę. Mam chyba z 6_kryptokoryn. Filtr aquael fan 3 do 200l. Czyszczony raz w miesiącu._Oprócz 6 gurami mam dwie hokejówki i zwinnika, glonojada. Po wpuszczeniu do zbiornika od razu zobaczyłam "wysypkę" pojedyncze kropki na pletwach na pletwie grzbietowej na skrzelach jest skupisko. W_ogóle teraz zrobiły s one lekko fioletowe ale to może przez kąpiel w błękicie metylanowym:/ czytałam o chorobach ryb ale żadna mi nie pasuje jakoś:/ W świetle przechodzonym te "naloty"maja taki złoto brązowy kolor. Nie są obsypane całe tak jak w oodinozie więc ta choroba mi nie pasuje ani ospa tez nie. Szkoda że nie mogę wkleić zdjęcia:(

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Upominam Cię trzeci i ostatni raz, następne będzie ostrzeżenie.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia nic Ci konkretnego nie można poradzić.

Na przyszłość, najlepiej nie kupować ryb, skoro widać, że są chore.

Parametry nie są bez znaczenia, bo w zależności od nich łatwiej lub trudniej zaleczyć chorobę.

 

 

 

 

"...W zoologu nie bylo widać, ale dopiero przy oświetleniu akwarystycznym jak wpuściłam rybki zobaczyłam, że mają dziwne albo kropki na płetwach i ciele..." no nic widzę, że nikt mi nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...