Skocz do zawartości

Szafka pod 112litrów


tictac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie kompletowania całego zestawu potrzebnego dla 112litrowego akwarium i mam problem, jaką szafkę wybrać. Akwarium ma wymiary 80x35cm.

Myślałem o tych dwóch szafkach:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70128203/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produ ... #/40214551

Myślicie, że taki mebel wytrzyma obciążenie 112litrowego akwarium? Nie złoży się w "bok"? Mam na myśli sytuację, że szafka będzie się stopniowo przechylała, aż się złoży i poleci w bok razem z akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na konstrukcję pierwszego trochę bym się zastanowił. Sam mam 100l na szafce z Ikei ale jest to zabudowany mebel z plecami. W przypadku drugiego masz prawie 100% pewność, że nic się nie stanie ponieważ moje drugie akwa właśnie na takim stoi :)

A czy nie boisz się że bez podparcia na środku blat się wygnie w dół i dno może strzelić?Nie piszesz nic o wzmocnieniu środkowym,więc zakładam że go nie ma.Tył co prawda jest wzmocniony ale obciążenie naciska również na przód blatu.

Do autora:

Żadnej bym nie wybrał,pierwsza ma zbyt lichą konstrukcję i jak widać została zaprojektowana pod telewizor które są znacznie lżejsze.Nie widzę tu możliwości wzmocnienie bez psucia walorów estetycznych mebla.

Druga,owszem tył możesz wzmocnić,jednak nie ma takiej możliwości na środku gdyż są szuflady.

Po za tym nie wiemy jaki zamierzasz kupić filtr,jeżeli kubełkowy to w szufladach na pewno go nie schowasz,ja bym poszukał jakieś szafki z drzwiczkami,łatwiej ją podeprzeć i jest miejsce na filtr i inne gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na konstrukcję pierwszego trochę bym się zastanowił. Sam mam 100l na szafce z Ikei ale jest to zabudowany mebel z plecami. W przypadku drugiego masz prawie 100% pewność, że nic się nie stanie ponieważ moje drugie akwa właśnie na takim stoi :)

A czy nie boisz się że bez podparcia na środku blat się wygnie w dół i dno może strzelić?Nie piszesz nic o wzmocnieniu środkowym,więc zakładam że go nie ma.Tył co prawda jest wzmocniony ale obciążenie naciska również na przód blatu.

Do autora:

Żadnej bym nie wybrał,pierwsza ma zbyt lichą konstrukcję i jak widać została zaprojektowana pod telewizor które są znacznie lżejsze.Nie widzę tu możliwości wzmocnienie bez psucia walorów estetycznych mebla.

Druga,owszem tył możesz wzmocnić,jednak nie ma takiej możliwości na środku gdyż są szuflady.

Po za tym nie wiemy jaki zamierzasz kupić filtr,jeżeli kubełkowy to w szufladach na pewno go nie schowasz,ja bym poszukał jakieś szafki z drzwiczkami,łatwiej ją podeprzeć i jest miejsce na filtr i inne gadżety.

Dlatego napisałem, że pierwszego bym nie wybrał. Na drugim moje akwa stoi juz jakiś rok i wiekszych napreżeń nie widać. Dodam jeszcze, że meble z ikei są wykonane z dwóch rodzajów sklejki. Jedna z nich to jak zapewne wielu z was miało okazję oglądać w tv ta wypełniona tekturą poukładaną w poprzek. Druga zaś to ta ktora imituje typową sklejke - i ten właśnie materiał jest użyty do tej szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...