Jump to content

Wzrost Gupików

tem123
 Share

Recommended Posts

Mam kilkanaście sztuk narybku Gupika, mają już 5 tydzień i po tym okresie widać różnicę wielkości rybek, jedna z nich jest bardzo duża, większość z nich mniejsza a kilka sztuk bardzo małych. Od czego to zależy? Karmię je 3 razy dziennie dwoma rodzajami pokarmu: 1) proteinowy, 2) Vitality & colour obydwa z Tropicala.

To zależy od tego jak dana ryba się żywi.

Czy jest silniejsza i czy zdobywa więcej pokarmu i jakiego pokarmu.

Karm je jeszcze czymś o dużej ilości białka.

Też zależy od płci gupika.

U mnie te większe sztuki to przeważnie były samiczki.

Jak wiadomo samiczki rosną do 5-6 cm a samce 4 cm.

Mam mrożone larwy ochotki ale nie wiem czy te larwy nie będą za duże dla nich i kilka dni temu zaprzestałem dawać w ogóle tego pokarmu rybą bo dwa Kiryski mi padły, miały czerwone napuchnięcie po lewej stronie brzucha między płetwą brzuszną a boczną i nie wiem czy to nie od ochotki, ale do tego momentu dostawały ochotkę i było wszystko ok, ostatnio dodatkowo zamrożone kostki płukałem w wodzie o temp. 30-40 *C.

daję im to: http://www.tropical.pl/index.php?id=31&lang=pl i vitality & color

Ostatnio płukałem go w ciepłej wodzie ale nie cała kostka się rozmraża. Nie jestem przekonany do mrożonej ochotki bo Głupiki pobierają pokarm głównie z powierzchni wody a po chwili od wrzucenia kostki do akwarium wszystko na dno opada :/

Pisałem o wrzątku, nie o ciepłej wodzie.

Zgadza się jak najbardziej ale płukanie w wodzie o temperaturze 30-40*C zapobiega dostaniu się ospy tą drogą do akwarium. Pisał ktoś o tym na forum jak znajdę linka to dołączę.

Mój kolega wrzuca im zimną kostkę, dziwiło mnie to trochę ale nigdzie w necie nie znalazłem przeciwwskazań, więc i ja wrzucałem zamrożoną a później płukałem w ciepłej wodzie.

Ale mi chodziło o rozmrożenie kostki. Jedzenie zimnego jedzenia źle wpływa na ryby.

A możesz sprecyzować ten zły wpływ?

• 2 weeks later...

Poczytaj o inhibitorach wzrostu - zawsze jak ryba dostanie przestrzeni to szybciej rośnie. Narybek gupika w ogólnym jest u mnie 40% większy niż z tego samego miotu w kotniku (30l). Dlatego właśnie ustalono dla ryb minimalnej wielkości zbiorniki - żeby były zdrowe i się prawidłowo rozwijały.