Skocz do zawartości

Reaktor CO2 czyli rozpuszczanie gazu bez strat.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Według mnie do poziomu tej rurki przez którą wpada woda z filtra.

Też jestem tego zdania , w samo róbkach nie ma tej rurki woda leje się od samej góry reaktora i dlatego nie mam takiego zjawiska.

 

A możesz w tym reaktorze wymontować tą rurkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie ruszę temat tego gotowego reaktora. Wymontować tej rurki przez którą się wlewa wodą się nie da. Obciąłem ją brzeszczotem. Jednak poziom dalej opada. Poniżej uciętej teraz rurki... Nie wiem o co chodzi. Może jego wielkość jest za duża w stosunku do mojego filtra (MiniKani 120)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie ruszę temat tego gotowego reaktora. Wymontować tej rurki przez którą się wlewa wodą się nie da. Obciąłem ją brzeszczotem. Jednak poziom dalej opada. Poniżej uciętej teraz rurki... Nie wiem o co chodzi. Może jego wielkość jest za duża w stosunku do mojego filtra (MiniKani 120)...

Tylko ja nie rozumiem jednej rzeczy: poziom opadnie i co? Woda się gdzieś leje?

Może tak jest zaprojektowany i tak ma być. Przecież jak poziom wody spadnie za mocno to rurką wylotową prosto do akwa będzie leciało nierozpuszczone CO2 i nic poza tym.

 

Jak dla mnie to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak podłączyć. Pompa musi być albo w akwarium albo bezpośrednio na wlocie do akwarium. To jednak nie jest chyba powód spadającego poziomu wody. Nie wiem ale wydaje mi się że ten reaktor jest za duży do mojego filtra (2/3 wysokości filtra)...

Niby dlaczego nie można podłączyć pompy przed reaktorem?

Wielkość nie ma większego znaczenia. Mój reaktor również jest dosyć wysoki i w niczym to nie przeszkadza.

Zmiana poziomu wody jest normalna. Ważne aby w akwa nie leciały bąbelki tylko sama woda i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to pomoże w przyczynie tego spadku poziomu wody?Bo jakoś u wszystkich te reaktory widziałem bezpośrednio przy filtrach. Co da jak umieszczę za pompą?Druga strona medalu to podłączenie tego...Problem będzie bo te węże są mało elastyczne i dużo załamań będzie. Poza tym nie wiem gdzie usytuować pompę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to pomoże w przyczynie tego spadku poziomu wody?

Tego nie wiem musiał by to powiedzieć ktoś kto stosuje taki reaktor,być może ten typ tak ma z tym poziomem wody.Chodzi mi o to,że w takim układzie jak masz teraz podłączone możesz zapowietrzać pompkę.

Bo jakoś u wszystkich te reaktory widziałem bezpośrednio przy filtrach. Co da jak umieszczę za pompą?

Ale zauważ ze w większość woda przepływa od głowicy, następnie na dół kubełka i przez wkłady do głowicy, dalej wężem do akwarium.W mini kani pompa jest na zewnątrz.

Problem będzie bo te węże są mało elastyczne i dużo załamań będzie. Poza tym nie wiem gdzie usytuować pompę

Ja ten problem rozwiązałem stosując kolanka które w ogrodniczym można kupić za kilka zł,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja też nie jestem do końca przekonany do reaktorów CO2 bez tej rurki w środku.

 

Co do przyłączy na wąż to je dobiera się głównie do węża, a nie korpusu. Zazwyczaj spokojnie w korpusie starczy gwint 1/2 cala i do tego dobierasz po prostu króciec. Powiedzmy masz wąż 14/18mm to jak trafisz kup króciec 14mm, jak nie będzie to 12mm i owiń go taśmą teflonową + opaska. Tak też działa, a przepływ spada nieznacznie ewentualnie kup 16mm, rozgrzej wąż i zaciśnij opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Mam pytanie. Mój filtr reaktor jest trochę za szeroki do mojej szafki. Muszę wyjść w tył podpięciami do węży. Plastykowych kolanek 3/4 z gwintem nie znajdę, więc chyba będę musiał zastosować mosiądz. Jak jest z tym mosiądzem? Może być użyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam o ten mosiądz, bo w sieci jest dużo opinii że jest zły. Bo zawiera ołów, miedź i coś tam jeszcze. Natomiast wypowiedzi posiadaczy mosiężnych elementów jest niewiele. Każdy teoretyzuje. Dlatego zależy mi na opinii kogoś kto je ma. Wiem że mosiądz nie utlenia się tak szybko i tak łatwo jak miedz czy stal, zwłaszcza przy kontakcie z wodą akwariową. Doczytałem nawet że, ponoć, mosiądzu nie rusza woda morska.

 

 

edit:

A jednak są http://www.farma-malecki.pl/index.php?p744,kolano-gz-3-4-irriga-zlaczki-gwintowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...