Skocz do zawartości

Kolorowa obsada do 112l


tictac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam 112litrowe akwa i zastanawiam się nad obsadą. Zależy mi na tym, żeby ryby były jak najbardziej kolorowe, żeby się po prostu miło patrzyło na nie ;) Coś w stylu ładnie wybarwionych barwniaków lub prętników - chociaż te to akurat rzadko widuję w sklepach. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakieś gatunki? Żeby też nie były ogromne, preferuję małe lub średnie.

Ewentualnie mógłbym wpuścić grupkę ładnych samców gupika, bo gupiki hoduję już w mniejszym akwa, tylko teraz pytanie - ile gupików można wpuścić do 112litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu.. powyżej macie przyklejony temat z podanymi przykładowymi obsadami xD

 

Gupika zależy, czy będzie zjadacz narybku jakiś.

No tak, tak, wiem, że są podane przykładowe obsady, ale chodzi mi o to, żeby ktoś mi doradził, jakie ryby i w jakich ilościach dobrać, ale tak, żeby było jak najbardziej kolorowo w akwa. ;)

 

A jakiego 'zjadacza' można dać do środka, jeśli byłyby też samiczki? I ile wtedy można trzymać gupików, jeśli nie będzie strachu, że się nadmiernie rozmnożą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bojownikami nie przepadam, no i te piskorki też mi tak średnio podchodzą :)

A gdyby np dać pielęgnice kakadu i jakieś barwniaki, to w jakich ilościach? I jeszcze a propos gupików - wolałbym same samce, nie za bardzo chcę się bawić w ten narybek.

Jeśli bym wpuścił tylko samce gupika, to ile sztuk by mogło spokojnie sobie żyć same, bez innych ryb?

 

Pisownia// Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki będą w**.. wnerwiać pielęgniczki. Dodatkowo przy pięlęgniczkach musowo witasz się z piaskiem na dnie i ciemniejszym wystrojem akwarium. Nie ważne czy wody czyste czy czarne, pielęgniczki lubią cień.

 

Może szczelinowiec leleupa? Ale wtedy sam.

Całkiem przyjemna ryba. Ale on chyba potrzebuje jakichś 'jaskiń', tuneli, a moje akwarium będzie tylko obsadzone roślinkami, bez takich cudów. Ile można wpuścić tych szczelinowców?

 

I jeszcze powtórzę się z tymi gupikami, bo nie do końca się zrozumieliśmy :) . Jeśli zdecyduję się na SAME samce gupika i będą one jedynym gatunkiem w akwa, to ile mogę ich wtedy mieć na ten litraż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o estetykę. Jak lubisz zupę rybną oglądać to ok. Ale nawet wg beznadziejnego przelicznika cm/l wyjdzie ci z tego jakieś 50 parę litrów, jak obsadzisz resztę roślinami i dosypiesz żwirku to będzie bardzo gęsto w toni wodnej. To są strasznie krzykliwe rybki i dobrze wyglądają wg mnie w niewielkiej ilości. Przykład który zawsze przy tych rybkach podaję: Jak zakładałem 70 to miałem w niej 1+2 gupika, i gdyby nie podejrzenia o przeciekający zbiornik, to dalej bym miał je w takim zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...