Skocz do zawartości

Tytuł: Re: [112] zmienione na [240] Azja aktualizacja str 2


Hoina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-Akwarium z szyba profilową 112l

-Oświetlenie 2x 18w

-Grzałka 230V, 125W z termostatem, ustawiona temperatura 25'C

-Filtr Aqua Szut 60-400l/h ustawiony jest mniej-wiecej na połowie

-Podłoże: żwir rzeczny o grubości 2-4mm na przodzie piach

-Ozdoby z korzeni, patyków i kokosów

-Rośliny: Narzuniec, różne rodzaje Anubiasa, Zwartka malajska, Rotala okrągłolistna,

Mikrozorium oskrzydlone, Nadwódka trójkwiatowa, wąkrota południowoamerykańska,

Pistia, Różdzyca pływająca

-Obsada: ok 10x Gupików, 1x kirys

 

Obsada idzie do poprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nawet ładne. Tylko sprawia wrażenie "zagraconego". Zrób coś z tym. Ale mimo tego ma swój tajemniczy urok. ;)

 

Absolutnie nic z tym nie rób ! :)

Akwarium jest pięknie zagracone. To nie ma być biblioteka, albo wystawa, że wszystko jest ładnie i równo poukładane.

W naturze jest bałagan i Ty masz bałagan i jest ślicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, przyjrzałem się drugi raz i stwierdzam, że jest dobrze tak jak jest. Nic nie zmieniaj. Możesz dodać pistię/limnobium na lewą część zbiornika. ;) Do zmiany jest tylko obsada. Kirysy to ryby stadne, min. 6 sztuk. Wedlug mnie te gupiki tu nie pasują. Przy takim wystroju można być dać coś bardziej wyrafinowanego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pozytywne komentarze:) Chciałem uzyskać taki efekt akwarium naturalnego i trochę mrocznego ;) Pisti mam dużo w tym zbiorniku i pływa gdzie ją filtr popchnie i po lewej stronie tez jest tylko mało jej widać:/ własnie planowałem zrobić0 z tego biotop Azji i trzymać Razbory klinowe i Bojowniki ale z drugiej strony chciałem tez razem z nimi trzymać Kiryski spiżowe, ale wtedy to już nie był by biotop ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl to zaśmiecone dno ale po chwili patrzenia naprawdę ładny i naturalnie wyglądający zbiornik jednak dla zasady czepie się tego kokosa i bąbelków, nie lubię tego. Jedno z nielicznych akwariów gdzie niejednokolorowe podłoże wygląda dobrze. Używałeś kupnych korzeni czy sam to preparowałeś? Niektóre wyglądają jak zwykłe patyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym akwa bąbelków, chyba ze z filtra. Może zacieki na tylnej szybie sprawiają takie wrażenie. Mam tylko dwa kupne korzenie a resztę sam poznajdywałem i preparowałem, a niektóre to faktycznie zwykłe patyki, też dobrze wyglądają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Niedługo wstawię zdjęcia mojego nowego 240 litrowego zbiornika, który kupiłem wraz ze sprzętem (filtr, grzałka, napowietrzacz, pokrywa własnej roboty 4x30w, stojak pod akwarium i testy kropelkowe do wody) , uwaga - za 150zł! Będzie on zrobiony w stylu Azjatyckim z Razborami klinowymi, Bojownikami, Grubowargami syjamskimi i myślę jeszcze nad Bocjami i Gurami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Akwarium 240l w wymiarach 120x40x50

Oświetlenie 4x30w

Filtr fluval 305

 

Obsada:

Jak na razie pływa w nim:

5x Razbora klinowa (bedzie 15)

2+1 Bojownik

1x Grubowarg syjamski (będzie 6)

ok 10x krewetka babaulti.

Zamierzam kupić jeszcze 4x Gurami mozaikowe oraz Bocje striata ok 6 sztuk.

 

Rośliny:

Anubiasy,

Mikrozorium oskrzydlone,

Nadwódka trójkwiatowa,

Wąkrota południowoamerykańska,

Rotala okrągłolistna,

Narzuniec,

Zwartka malajska,

Duży heniek,

Mech jawajski

post-14134-13685171085244_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za takie pozytywne opinie :)

Tło jest tymczasowe żeby nie było widać białej ściany ;) miałem gotowe tło do wewnątrz akwarium, ale mi się nie podobało to je odwróciłem i położyłem z tyłu. Chce je pomalować na czarno. Myślę że wtedy będzie lepszy klimat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...