Skocz do zawartości

Móje Akwawrium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkującym akwarystom :) mam Akwa od jakiegoś pół roku i nikt mi nie powiedział że trzeba mierzyć jakieś parametry wody i lać jakąś osmozę ale poczytałem i już wiem.

Mój zbiornik ma 54 lub 60 litrów pojemności (nie wiem dokładnie). Obecnie walczę z NO3 i z barwy odczynnika (krwista czerwień = na skali 130>) zszedłem już do ok. 30-40.Wodę podmieniłem w sobotę i mam pytanie co ile powinienem ja podmieniać i w jakich proporcjach.

Osprzęt jaki posiadam to :

Grzałka: Aquael 100W Comfort Zone z termostatem

Filtr: zewnętrzny kaskadowy Aquael FZN-1 500l/h

Rybki:

7 Neon Innesa

6 Prystelek

4 Danio Tygrysie (Pink)

2 glonojady

1 Kirysek Pigmejus

2 Ramirezy

W podłożu mieszkają świderki

Rośliny :

Moczarka

Rogatek

Kryptokoryna

Jakieś trawki i coś z liściami ( nie wiem jak to się nazywa)

Oświetlenie:

SunGlo T8 15W szt.1 (mam w planach kupić odbłyśnik i nową świetlówkę Philps Aqarelle TL-D 10000K )

Akwarium dostałem w spadku bez żadnych informacji i instrukcji odnośnie prowadzenia i dbania o nie.

Jeśli chodzi o Ramirezy to jest to parka ale non stop się ganiają samiec jest pięknie ubarwiony natomiast samica jest blada i non stop ganiana przez samca (dlaczego?).

Temperatura wynosi ok.25-26 stopni C.

Proszę o jakieś wskazówki i rady.

Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli glonojady to zbrojniki, to to twoje akwarium jest za małe nawet dla jednego, a co dopiero dla dwóch takich osobników.... dokup też kirysków, to rybki stadne, proponuje tak, żeby przynajmniej z 5 ich było. Na ten litraż akwarium moim zdaniem trzy ławice(danio, neonki i prystelki) to za dużo, ja bym postawił na jedną, wtedy będzie to ładnie wyglądało. Proponuje neonki lub prystelki:D Podwyższył bym też temperaturę wody, żeby wynosiła 26-27 stopni....25 stopni to może być dla rybek troszkę za zimno:-) Życzę udanej przygody z akwarystyką i pozdrawiam:D

PS. Jeżeli chcesz rozmnożyć prystelki temperatura zalecana to 28 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dokupić kirysków ale w sklepach się na mnie patrzą jak na "debila" jak się o nie pytam.Niepokoi mnie zachowanie Ramirezów i jak karmić mam rybki a karmie je raz dziennie(wieczorem).Obsada narazie musi zostać taka jaka jest bo co mam zrobić z rybkami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze oddać rybki do sklepu, lub podrzucić jakiemuś znajomemu, który też ma akwarium. Co do karmienia.... kilka razy dziennie, małymi porcjami, jak najbardziej urozmaiconym pokarmem. W sklepach jest szeroki wybór pokarmów suchych, mrożonych, żywych. Można tez wyhodować artemię, zrobić lane ciasto posypane vibovitem itp. Bardzo ważnym elementem diety ryb jest również spirulina. Kiedy zauważysz, że rybki podskubują roślinki, to będzie znaczyło, że brakuje im pokarmów roślinnych, wtedy warto podać pokarm właśnie na bazie tego glona. Pamiętaj, że pokarmy, żywe nie są wolne od patogenów. Wyjątkiem jest tu artemia, którą hoduje się samemu i można być na 100% pewnym, że jest oki. Napewno nie patrzą się na ciebie jak na debila, powiedz, że chcesz kupić 5 kirysków i już:-) Powodzonka:D

PS. Ramirezki preferują pokarm żywy. Bardzo źle znoszą pokarmy słabej jakości i w żadnym wypadku nie można ich przekarmić. Polecam larwy komarów lub oczlika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden Ramirez jest piękny kolorowy ma długie czarne "kolce" na płetwie grzbietowej (to raczej samiec) druga natomiast ma równą ową płetwę i jest dosłownie blada i mam wrażenie że samiec ja przegania.

To nie jest takie pewne , moja samica ma "czarne kolce" ( dwa :P ale ma :) )sam sprawdź viewtopic.php?f=22&t=3569&start=80 i przy okazji oceń moje akwa ;)

 

A Pielęgnice są to ryby terytorialne więc to "przeganianie" jest u nich normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie wiem ilu litrowe masz akwarium, ale mozesz dobrać odpowiednią do Twojego litrażu zbiornika bocje. One świetnie sobie radzą ze ślimakami. Jeżeli już inwazja jest naprawdę okrutna, trzeba niestety, wypłukać żwir, spłukać roślinki i liczyć, że udało się zwalczyć plagę. Ślimaki to niestety obojniaki...zlitujesz się nad jednym, ani się obejrzysz a masz ich multum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh po pierwsze napisałem, że nie wiem ilu litrowy jest ten zbiornik. Po drugie odpadają owszem, ale bocje wspaniałe. Są też bocje siatkowane i karłowate, które może mieć.

]Ehh nie wiem ilu litrowe masz akwarium, ale mozesz dobrać odpowiednią do Twojego litrażu zbiornika bocje.

Zamiast mi kazać przejrzeć sobie całe forum, wystarczyłoby, żebyś Ty czytał ze zrozumieniem mój własny, jeden post. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusza się całe dno i na roślinach które dostałem było chyba pare ślimaczków i teraz widzę że się zrobiły widoczne więc wolę coś z tym zrobić zanim się to rozlezie po całym akwa.Ile też takich bocji mógłbym wpuścić do akwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anentome Helena to śliczny, aktywny, drapieżny ślimak znany z tego, że zjada inne małe ślimaki i pomaga zwalczyć plagę zatoczków w akwarium. Hodowany przez miłośników ślimaków ze względu na urodę, polecany także przeciwnikom ślimaków, szczególnie do krewetkarium, gdzie walka ze ślimaczkami możliwa jest jedynie za pomocą metod naturalnych i często nieskutecznych.

Warunki w zbiorniku:

Anentome Helena określana jest jako ślimak słodkowodny bez wymagań, hodowla i rozmnażanie - łatwe.

Parametry: lubi wodę twardą i średnio twardą, doskonale poradzi sobie także w wodzie miękkiej.

Temp: 22 - 30 stopni, przy czym chętniej rozmnaża się powyżej 25 stopni.

Zalecane zagęszczenie: 1 ślimak na 10 litrów, akwaria powyżej 30 litrów.

Aranżacja - bez większego znaczenia, lubi piasek oraz drobny żwir (jeśli ma okazję, zakopuje się w piasku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...