Skocz do zawartości

Rzęsa wodna


Forlehirok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będziesz miał 10 lub 100 razy więcej. Ta roślina nie ma ani walorów estetycznych ani nie jest pożyteczna. Ba! Nawet szkodzi akwarium, bo jak się namnoży to będzie zasłaniać światło roślinom rosnącym wewnątrz akwarium, co spowoduje ich gnicie. W zupełności zgadzam się ze sławkiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pożyteczna, wszystko ma swoją rolę w ekostystemie. Widzisz, zakrywa zbiorniki, więc zapobiega powstawaniu glonów i nagrzewaniu nadmiernie płytkich zbiorników. Nie wyrośnie na samym CO2 z atmosfery, ma korzeń... więc coś pobiera także z wody. Estetyczna... kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górolski,nie znam żadnej rośliny niestety która poprzez system korzeniowy pobiera co2.

Skandal,ruch wody skieruje ją do konta i tam będzie się z powodzeniem rozmnażać.

Co do samej plagi rzęsy to nie jest powiedziane że nie da się jej całkowicie usunąć z akwarium,wystarczy delikatnie zebrać wszystkie nawet najmniejsze listki i nie wróci,u mnie znikła po trzech dokładnych czyszczeniach tafli.

Nie ukrywam że łatwo nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej plagi rzęsy to nie jest powiedziane że nie da się jej całkowicie usunąć z akwarium,wystarczy delikatnie zebrać wszystkie nawet najmniejsze listki i nie wróci,u mnie znikła po trzech dokładnych czyszczeniach tafli.

Nie ukrywam że łatwo nie było.

Dokładnie o to mi chodziło,że trzeba ją wywalić co do listka.

A że nie jest łatwo to wiem ;)

Dlatego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górolski,nie znam żadnej rośliny niestety która poprzez system korzeniowy pobiera co2.

Skandal,ruch wody skieruje ją do konta i tam będzie się z powodzeniem rozmnażać.

 

Nie wyrośnie na samym CO2 z atmosfery, ma korzeń... więc coś pobiera także z wody.

Chodziło o CO2 z atmosfery i dodatkowe pierwiastki przez korzeń. Gdyby mogła rosnąć bez wody, to by rosła po za jeziorami.

 

Zalewanie ciągle roślin pływających powoduje ich zamieranie. Zbyt duża wilgotność pod pokrywą także powoduje wolniejszy wzrost roślin pływających. Więc ruch tafli wody (szczególnie większy) będzie powodował, że rośliny nie będą w takim tempie rosły. Przykład miałem na swoim oczku w ogrodzie. Po włączeniu fontanny, nie mam niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...