Jump to content

Rzęsa wodna

Recommended Posts

Niedługo będziesz miał 10 lub 100 razy więcej. Ta roślina nie ma ani walorów estetycznych ani nie jest pożyteczna. Ba! Nawet szkodzi akwarium, bo jak się namnoży to będzie zasłaniać światło roślinom rosnącym wewnątrz akwarium, co spowoduje ich gnicie. W zupełności zgadzam się ze sławkiem. ;)

Górolski,nie znam żadnej rośliny niestety która poprzez system korzeniowy pobiera co2.

Skandal,ruch wody skieruje ją do konta i tam będzie się z powodzeniem rozmnażać.

Co do samej plagi rzęsy to nie jest powiedziane że nie da się jej całkowicie usunąć z akwarium,wystarczy delikatnie zebrać wszystkie nawet najmniejsze listki i nie wróci,u mnie znikła po trzech dokładnych czyszczeniach tafli.

Nie ukrywam że łatwo nie było.

Co do samej plagi rzęsy to nie jest powiedziane że nie da się jej całkowicie usunąć z akwarium,wystarczy delikatnie zebrać wszystkie nawet najmniejsze listki i nie wróci,u mnie znikła po trzech dokładnych czyszczeniach tafli.

Nie ukrywam że łatwo nie było.

Dokładnie o to mi chodziło,że trzeba ją wywalić co do listka.

A że nie jest łatwo to wiem ;)

Dlatego nie polecam.

W dodatku zaczepia się w mchach i roślinach i jak już wydaje się, ze jest sukces....

Dopóki nie rosła po wariacku to mi też nie przeszkadzała. teraz w ciągu tygodnia mam pół tafli z niczego...

Raczej jest to "pasożyt" w akwarium.

Górolski,nie znam żadnej rośliny niestety która poprzez system korzeniowy pobiera co2.

Skandal,ruch wody skieruje ją do konta i tam będzie się z powodzeniem rozmnażać.

Nie wyrośnie na samym CO2 z atmosfery, ma korzeń... więc coś pobiera także z wody.

Chodziło o CO2 z atmosfery i dodatkowe pierwiastki przez korzeń. Gdyby mogła rosnąć bez wody, to by rosła po za jeziorami.

Zalewanie ciągle roślin pływających powoduje ich zamieranie. Zbyt duża wilgotność pod pokrywą także powoduje wolniejszy wzrost roślin pływających. Więc ruch tafli wody (szczególnie większy) będzie powodował, że rośliny nie będą w takim tempie rosły. Przykład miałem na swoim oczku w ogrodzie. Po włączeniu fontanny, nie mam niczego.