Jump to content

[300L] wys. 50cm - jakie oświetlenie?


Recommended Posts

Witam ma pytanie, chcę jutro kupić nowe świetlówki do akwarium .Mój zbiornik ma 300l, 50 cm wysokośći. Są tam kabomby, alternatera, onowodek, moczarka oraz zwartka.Te co mam, mają w sumie 80 v :oops: Ryby opisane są na profilu.Jakie najlepiej dobrać? Zastanawiałem się nad super glou oraz nad zwykła świetlówką z " Castoramy".

Link to comment
Share on other sites

1. Jakie dokładnie masz teraz świetlówki, podaj wszystkie dane: nazwa, moc, barwa w stopniach Kelvina.

2. Podaj dokładne wymiary akwa.

3. A może lepiej HQI?

4. Popatrz na tematy wstecz do podobnych akwariów.

Link to comment
Share on other sites

150 cm długości, 50 cm wysokości, 40 cm szerokości.Pokrywa ma miejsce na dwie świetlówki o długości 119 cm.Teraz mam power glo 40w, a druga to nie wiem, bo nic na niej nie pisze ale ma kolor różowy.

Link to comment
Share on other sites

To nie moge mieć 2 świetlówek w 300l akwarium?

EDIT:

 

Czy ostatecznie mogę mieć 2 świetlówki 54 watowe w 300litrowym akwarium, czy zamontować jescze jedną?Proszę o pomoc bo nie wiem co robić :cry:

 

mod: nie zadawaj pytań tworząc nowy temat, tylko pisz w swoim dotychczasowym temacie. Następnym razem będzie ostrzeżenie!

Link to comment
Share on other sites

Wiem tylko że mam teraz świetlówkę "power glo" 119 cm, 40w. Mam ładną obudowę i nie chcę niczego zmieniać. Czy mogę dać z tej firmy 2 tylko 54 w, czy to jednak za mało.Mam moczarki, kabombę czy to wystarczy?Z góry przepraszam, to się nie powtórzy.

Link to comment
Share on other sites

Masz teraz świetlówki T8. Jeśli chodzi o moc, to im mocniejsza świetlówka, to jest ona dłuższa. Nie jest tak samo jak ze zwykłymi żarówkami. Także nie masz jak dać mocniejszych. Niestety rośliny potrzebują dużo światła a standardowe pokrywy nie są odpowiednie. Dlatego musisz dorzucić jeszcze 2 świetlówki tak jak Ci wcześniej pisałam. Moczarki i kabomby to rośliny wymagające szczególnie dużo światła, więc przy obecnym oświetleniu po prostu niedługo padną.

Link to comment
Share on other sites

Hej to jeszcze raz ja:) Dałem tak jak mówiłem , 2 świetlówki osram 36 watowe.1- 865 a druga ma 640 oraz odbłyśnik samoprzylepny i rezultat jest bombowy:)Poczekam z 2 tygodnie i zobacze jak roślinki zareagują.Dziękuje za porady.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

 

w moim 72 l mam świetlówkę 15W aqua- glo T8 , jest ono dosyć dobrze zarośnięte i pomyślałem by zwiekszyć moc do ok25-30 W. Czy to dobry pomysł ??? jaka powinna być moc do mojego akwarium ????

Czy naprzykład gwałtowna zmiana oświetlenia nie wywoła szybkiego i gwałtownego pojawienia się glonów ????

 

Bardzo prosze o radę

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...