Skocz do zawartości

[300L] wys. 50cm - jakie oświetlenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanie, chcę jutro kupić nowe świetlówki do akwarium .Mój zbiornik ma 300l, 50 cm wysokośći. Są tam kabomby, alternatera, onowodek, moczarka oraz zwartka.Te co mam, mają w sumie 80 v :oops: Ryby opisane są na profilu.Jakie najlepiej dobrać? Zastanawiałem się nad super glou oraz nad zwykła świetlówką z " Castoramy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moge mieć 2 świetlówek w 300l akwarium?

EDIT:

 

Czy ostatecznie mogę mieć 2 świetlówki 54 watowe w 300litrowym akwarium, czy zamontować jescze jedną?Proszę o pomoc bo nie wiem co robić :cry:

 

mod: nie zadawaj pytań tworząc nowy temat, tylko pisz w swoim dotychczasowym temacie. Następnym razem będzie ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko że mam teraz świetlówkę "power glo" 119 cm, 40w. Mam ładną obudowę i nie chcę niczego zmieniać. Czy mogę dać z tej firmy 2 tylko 54 w, czy to jednak za mało.Mam moczarki, kabombę czy to wystarczy?Z góry przepraszam, to się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz świetlówki T8. Jeśli chodzi o moc, to im mocniejsza świetlówka, to jest ona dłuższa. Nie jest tak samo jak ze zwykłymi żarówkami. Także nie masz jak dać mocniejszych. Niestety rośliny potrzebują dużo światła a standardowe pokrywy nie są odpowiednie. Dlatego musisz dorzucić jeszcze 2 świetlówki tak jak Ci wcześniej pisałam. Moczarki i kabomby to rośliny wymagające szczególnie dużo światła, więc przy obecnym oświetleniu po prostu niedługo padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to jeszcze raz ja:) Dałem tak jak mówiłem , 2 świetlówki osram 36 watowe.1- 865 a druga ma 640 oraz odbłyśnik samoprzylepny i rezultat jest bombowy:)Poczekam z 2 tygodnie i zobacze jak roślinki zareagują.Dziękuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

w moim 72 l mam świetlówkę 15W aqua- glo T8 , jest ono dosyć dobrze zarośnięte i pomyślałem by zwiekszyć moc do ok25-30 W. Czy to dobry pomysł ??? jaka powinna być moc do mojego akwarium ????

Czy naprzykład gwałtowna zmiana oświetlenia nie wywoła szybkiego i gwałtownego pojawienia się glonów ????

 

Bardzo prosze o radę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...