Skocz do zawartości

Nowość na rynku.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kwestia czasu jak dojdzie to do Polski. Więc pokaże od razu jak to wygląda na żywo.

 

Rośliny są sadzone na płytce/kawałku materiału. Zależy co za roślina.

Z dołu są dokładane przyssawki. Można z roślin robić od razu gotowe tło, trawniki itp. Wszystko według uznania.

Co tu więcej pisać? Chyba nie ma nic więcej do dodania. To jak trawnik rozwijany z rolki.

Cena? Nie wiem.

Dostałem to na próbę od zaprzyjaźnionego sklepu.

 

Kilka zdjęć na szybko:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Materiał to coś jakby fizelina? Czy według Ciebie rozłoży się w wodzie, czy powinien wytrzymać? (czy jest jakieś info może na ten temat)

Tak, to coś jak flizelina.

Według mnie nie rozłoży się to w wodzie. Raczej jestem pewien. Skoro jest to przygotowane do "montażu" w podłożu, na bocznych szybach zbiornika. To raczej nie ma szans na rozłożenie się materiału.

 

To bardziej gotowy produkt na zasadzie trawnika z rolki. Dajesz kilka takich części do akwa i aranż gotowy. Pewnie użytkownicy startujący w konkursach będą na to spoglądać ciekawym okiem. Praktycznie gotowy aranż w kilka minut.

Oraz tak jak wspomniałem wcześniej, można to mocować do szyb bocznych zbiornika.

 

Jako, że dostałem to na próbę. To 1/3 zakopię trochę w podłoże. 1/3 położę po prostu na podłożu. 1/3 przykleję gdzieś na boczną szybę.

Zobaczę za 2-3 tyg co i jak.

 

Wybrałem specjalnie eleocharisa do tego. Gdyż mam go u siebie w akwarium, rosnącego z "tradycyjny" sposób. Więc będę mógł porównać wzrost, jego czas itp.

 

Oglądałem kilka roslin przygotowanych w ten sposób. Powiem, że np: microsoria wyglądały bardzo ciekawie. Małe sadzonki i dość gęsto upchane obok siebie. Dawało to dosc fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to coś jak flizelina.

 

Oglądałem kilka roslin przygotowanych w ten sposób. Powiem, że np: microsoria wyglądały bardzo ciekawie. Małe sadzonki i dość gęsto upchane obok siebie. Dawało to dosc fajny efekt.

Sadzonki OK.,ale czy widziałeś posadzone w ten sposób rośliny np.po miesiącu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bez edycji.

 

W związku z pytaniami na PW i GG: to co wiem na temat to piszę tutaj. Nic więcej nie wiem, nie znam ceny, tym bardziej na Polskę.

 

Kilka byle jakich fotek:

 

W podłożu:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Na szybie:

 

Dołączona grafika

 

 

Na szybie 2:

 

Dołączona grafika

 

 

Lekko wygięte:

 

Dołączona grafika

 

 

Trochę bardziej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, jak to wpłynie na podłoże, skoro taką gąbką (?) obłożyć całe podłoże (gotowy cały wystrój), to zbytnio w podłożu może nie być krążenia tej wody.

Ciekawe rozwiązanie, ale czy takie rozwiązania są zawsze najlepsze? Kwestia gustu. Duże pójście na łatwiznę, cenowo na pewno też ,,ciekawie'' wyjdzie, bo jednak jest to ,,kilka'' roślin.

Jeżeli miało by to być sadzone jedynie w części akwarium (trawniczek), to na pewno jest dość dobrym rozwiązaniem na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wydaje mi się, że jest to dobre wyjście na szybki aranż. Pod konkursy czy coś.

Ale jako główna aranżacja, to wolałbym tradycyjne rośliny.

 

Duży plus tego, że gotowy aranż masz praktycznie w kilka minut, a nie miesięcy.

Oraz, że można to przymocować praktycznie do wszystkiego i w każdej pozycji.

 

Kwestia jaką poruszyłeś: obłożyć tym całe podłoże.

Wydaje mi się, że jak to się rozrośnie porządnie. Korzenie się poplątają. To będzie to nie do wyciągnięcia, bez rozwalenia całej aranżacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy ta "tkanina" czy jak to tam nazwać uwalnia jakieś nawozy ?

Nie.

 

Podejrzewam, że cena takiego kawałka w Polsce będzie kosmiczna.

Porównując wielkość koszyczka eleocharisa w Polsce, do tego paseczka. To jest na nim zasadzone około 3-6 normalnych koszyczków jakie spotykacie w sklepie. 3-6 koszyczków? Tak. 3 porządne lub 6 jakie się spotyka w centrach handlowych.

Więc sądzę, że sama roślina będzie warta około 50pln i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jak taka roślina da się radę w tym ukorzenić?Jak by nie było to dość gęsty materiał.

 

Poza tym o ile jako tako widzę to w podłożu,to takie słoneczko z elośka nie przejdzie na dłuższą metę.

 

Ps.Wiem,wiem Marcin,że jako szybki aranż,ale jako taki to sobie mogę zrobić na wszystkim.

A najlepiej na tygodniowej skarpecie,będzie od razu z nawozem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...