Skocz do zawartości

Ogromne akwarium 20m2, 2,5 m wysokosci


ogor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Pojęcia nie masz. (...) kogoś stać a Ciebie nie.

Taniej? Co taniej?? Czytałeś temat???

Ma być dobrze a nie taniej.

(...)

Tak samo jest z akwarium.

Musiałem samodzielne usunąć wulgaryzmy bo pomimo zgłoszenia postu, administrator jest bezkarny

Czy mnie stać na takie akwarium czy nie to nie jest powód, żebyś tak mnie traktował. Jak mnie nie stać to może mnie jeszcze opluj...

Nie mam czego zazdrościć jak na razie, każdy ma inne marzenia. Jeden chce lecieć na księżyc, a ja np już nie. Na akwarium też mi specjalnie nie zależy, jakbyś czytał mój podpis to może byś się zorientował, że ja nawet nie mam akwarium, a kupie dopiero jak trafi się okazja. To nie cel mojego życia by mieć rybki.

Można bardzo ładnie urządzić akwarium 100L. Te duże to zazwyczaj bryła bez ozdób, w którym pływają "szare" ryby. Na to by wskazywały filmy na youtubie.

Może w inny sposób powinienem przedstawić to na co ogor powinien zwrócić uwagę, ale tak akurat napisałem a nie inaczej.

Jak się uprze i tak zrobi i pokona wszystkie problemy.

Ogor moim zdaniem akwarium powinieneś zrobić w piwnicy, a nie na parterze. Nacisk na ściany może być zbyt duży i po prostu dom ci się rozleci. Ziemia na zewnątrz budynku zrównoważy nacisk wody na ściany.

Moim zdaniem też nikt na forum akwarystycznym nie udzieli ci fachowej pomocy. Prędzej na forum budowlanym. A jeszcze lepiej zapłać za projekt budowy domu z akwarium i zleć budowę firmie, która ma już doświadczenie w budowie tego typu obiektów.

Wątpię by ci się powiodło. Patrze na swój salon gdzie dłuższa ściana ma 8m i nie wyobrażam sobie akwarium o boku 20m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem też nikt na forum akwarystycznym nie udzieli ci fachowej pomocy. Prędzej na forum budowlanym. A jeszcze lepiej zapłać za projekt budowy domu z akwarium i zleć budowę firmie, która ma już doświadczenie w budowie tego typu obiektów.

Wątpię by ci się powiodło. Patrze na swój salon gdzie dłuższa ściana ma 8m i nie wyobrażam sobie akwarium o boku 20m.

Towarzyszu iro1979, czytacie co drugi wyraz chyba. Nikt tu nie mówi o akwarium o boku 20m, a o powierzchni dna 20m2, czyli np. 4mx5m. Poza tym towarzysz ogor milczy już 1,5 miesiąca, więc ciężko coś powiedzieć czy ruszył z tematem czy zaniechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zobacz akwarium Takashi Amano 400x150x150 założone w 2007 roku.

Oświetlenie NAG-150W Green x16 (4godziny dziennie)

Filtracja /Przelewowy system filtracyjny

Podłoże/ Aqua Soil Amazonia, Bright sand, power sand special L, Bacter 100, Clear Super, Tourmaline BC, Penac W, Penac P

CO2 /układ bezpośredniego dawkowania

Napowietrzanie

Nawozy/ Brighty K, Green Brighty Step2, ECA, Green Gain

Podmiana wody/ automatyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...