Skocz do zawartości

Bocja wpaniała zniknęła !!!


Magda.M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem ,a mianowicie znikneła mi z akwa bocja wspaniała czy jest to możliwe??? poprostu jak by się rozpłynła!!!szukałam jej wszędzie dosłownie wszędzie ,a nie wierzę w to ,ze 20 neonek i 4 gupiki były by w stanie zjeść ją w czasie mojej nieobecności czyli jakieś 5h moze zakopała się gdzieś w podłożu bo już innego racjonalnego wytłumaczenia nie widzę ;( filtr mam wewnętrzny ale dorosła ryba niema mozliwosci wejscia do niego! szukałam pod kokoskiem i w kamieniu oraz korzeniu i niema jak kamfora ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku mam nadzieję ;( bo to moja ulubienica ;( one są takie zbawne ,a teraz już drugi dzien została mi jedna bocja i zastanawiam się czy dzisiaj nie kupić drugiej ??

Akwarium jest dobrze zabezpieczone (zabudowane) żadna rybka nie ma szans ucieczki na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem z zamknietego zbiornika znikla 1 bocja niestety znalazlem ja pod szafka juz wysuszona :-(:( chodz akwarium bylo zakryte pokrywa wyskoczyla pewnie tymi otworami na wychodzace kable od filtra czy grzalki,sa to nie duze otwory ale jednak musiala wyskoczyc tamtedy( otwory zabezpieczylem tasma), proponuje przeszukac ci miejsce na okolo zbiornika,ale mam nadzieje ze ci tylko gdzies sie schowala i sie pokaze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a sprawdzałaś ręka po dnie itd

kurde nie szperalam centymetr po centymetrze ale przegrzeblam te warstwy w ktorych mogla sie schowac

EDIT:

Ja mojej 1 z 5 bocj nie widuje nawet pare tygodni i się potem pokazuje nie martw się znajdzie się 8-)

 

tez tak mysle bo innego wytlumaczenia na znikniecie niema licze na to ,ze sie odnajdzie i bedzie cala i zdrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocje muszą mieć towarzysza?? tzn muszą życ przynajmniej w parach? ponieważ chorowały mi na ospę miałem je niecały tydzień od zakupu, wczoraj mi odpadła jedna z nich, szkoda była piękna, ta co została (samiec) nadal jest ruchliwy i tak jakby nie odczuwa nieobecności partnerki, prosze o wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samiec bocji wspaniałej ma ciemniejsze granatowe plamy, a samica tak jakby te plamy granatowe miała jaśniejsze, poprostu sa bardziej intensywnego koloru( Samce). Niewydaje mi sie ze za małe akwarium dla bocji, wszystkie rybki sa male jeszcze takze spokojnie mam taka ilosc rybek w 60l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...