Skocz do zawartości

Czyściciele?


T0mek23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki litrażyk ?

Czyszczą z glonów, ale żeby ich nie mieć nie powinno się tylko zwalczać ich rybami 'glonożercami'.

Glony pojawiają się gdy jest za dużo słońca, a za mało tlenu. (słońca/ światła)

PS. Krewetki są stadne, chyba że mówimy o wieloramiennych czy filtrujących ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aoime podałaś jeden z setek powodów od którego pojawiają się glony, zresztą nawet nie wiemy jakie autor ma na myśli. Glony zwalcza się u przyczyny. Krewetki będą jeść glony (nie wszystkie) jak zgłodnieją i nie będzie nic innego do jedzenia. A trzymanie krewetek tylko po to by jadły glony jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amano tu przetrwają, ale według mnie trzymanie krewetek w akwa ogólnym jest bez sensu. Oprócz tych Amano myślę, że i inne gatunki mogą przetrwać... ALE krewetka będzie się ukrywać i co Ci z tego, że je będziesz miał jak ich widział prawie nie będziesz. Polecam założyć akwarium np. Shrimp Set i tam mieć krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy sum wciągnie krewetki "nosem". Nie przetrwają jednego dnia, nawet w mocno zarośniętym akwarium. Poza tym - obecna obsada, mówiąc delikatnie, zła i do przerobienia.

 

Pozdrawiam.

 

PS:

Ja mam 25l , podłoże - piasek i żwirek , 2 rośliny (sztuczne).

Jeśli to się nie zmieniło, to dokupienie czegokolwiek żywego do obecnej zupy rybnej, byłoby głupotą. Tutaj trzeba najpierw oddawać, bo rybki kompletnie źle dobrane. Masz tam gatunki dorastające do 13cm [połowa boku baniaka], 3 gatunki stadne...nie trzymane w stadach, a większość sumów przerośnie to akwarium...na długość, lub raczej skarłowacieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...