Skocz do zawartości

akwarium


Namida
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie nie wiem gdzie umieścić ten temat, dlatego postanowiłam tutaj.

Pękło mi akwarium i postanowiłam kupić większe (miałam 40l).

Poszperałam chwilkę w internecie i znalazłam takie:

http://sidonet.pl/pl/aquael-akwarium-pr ... itrow.html

Jak uważacie, czy ma dobre wymiary?

Chciałabym w nim trzymać ryby takie jak razbory klinowe i neony inessa. Będzie im dobrze?

Może macie propozycje innych ciekawych gatunków?

Czekam na odpowiedzi. :)

 

Przenoszę do działu obsady zbiorników//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne, a wnim :

1+1 Zbrojnik niebieski albinos

14 Neon czerwony (docelowo 25)

1+3 P.Kakadu

xxx Krewetka Amano

xxx (w najbliższej przyszłości Krewetki Crystal Red oraz Krewetki Yellow

Też mam taki baniak i inessów nie dam więcej jak 15 bo uważam że mało miejsca mają a ty chcesz dać 25 czerwonych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moim problemem jest to, że ciężko znaleźć konkretne rybki tu, gdzie mieszkam. :(

Zrobię wycieczkę do większego miasta. Teraz kwestia jak je transportować? Podróż to ok. 1,5 godz.

A jakie rośliny do tego?

Normalnie w worku+tabletka z tlenem i powinny wytrzymać.

Jakie masz światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz sprzedawcy, że czeka je długa podróż.

Zajrzyj tutaj : spis-roslin-akwariowych-t4458.html

Możesz jeszcze gdzieś poszuka, na każdej roślince powinny być jej wymagania co do światła.

Co do obsady proponuję 1+3 bojownik wspaniały + 10 razborek i niech zostanie zbrojnik.

Najlepiej jak byś wzięła zbiornik z wymiarami dna 80 w dł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję nowe akwarium i można powiedzieć, że jestem początkująca, ponieważ wcześniej po prostu było to akwarium... i tyle. :)

Teraz chcę się tym zająć porządnie i nie wiem nic na temat oświetleń. Wiem, że miałam świetlówkę 14, grubą? Nie znam się na tym zupełnie niestety. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam bojków nie dawał, tylko coś na dno - pielęgniczki, ale Twój wybór. Przy pielęgniczkach mogłabyś mieć większą ławiczkę.

 

Jak chcesz obszerną listę roślin wraz z wymaganiami to masz : http://nieznamregulaminu.pl

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

+1

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW.

Do standardowej pokrywy daj :

- 1x http://swiatakwarium.pl/p329,aquael-ecoligh-plant-24w-modul-oswietleniowy-t5.html (przywiercasz na zwykłe śrubki lub silikon akwarystyczny, na silikon nie polecam, problem z odklejeniem i słabo trzyma)

- 2x http://swiatakwarium.pl/p293,aquael-ecoligh-plant-11w-modul-oswietleniowy-pasuje-do-decolight.html (wkładasz do mocowań w standardowej pokrywie AQUAEL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chcę wszystko powoli kupować... Niestety nie stać mnie, żeby wszystko na raz kupić :(

Na początek kupię akwarium, nowy żwir i pokrywę. Jak będę miała więcej pieniędzy dokupię filtr (grzałkę odpowiednią mam) i wtedy rośliny. Oczywiście na koniec rybki. :)

Dziękuję bardzo za okazaną chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ryby wpuszczasz 3 tygodnie od uruchomiania grzałki i filtra, nie od wlania wody.

Rośliny od razu jak zamontujesz filtr, oświetlenie, grzałkę.

Jednak jeśli myślisz o ładnych gatunkach roślin, bez testów na NO3, PO4, KH i pH lub zamiast tych dwóch CO2 nie da rady. Aha lepiej niż jeden na CO2 kupić na pH i KH, bardziej się przyda i taniej. Ale wtedy kolejny wydatek butla CO2 (300zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zbrojnik 7 letni to nawet naszej 30tki nie minął ;p Zbrojnik i 25 lat pociągnie.

 

Jeżeli chcesz mieć zbrojnika swojego to można pomyśleć o trzymaniu się koncepcji ryb z Brazylii. Można tam dodać jakieś pielęgniczki do 8cm i ławicę. Ja bym optował za neonami innessa. To tak jako kontra-pomysł.

 

Jeśli jednak nie będziemy się trzymać biotopu i chcesz mieć razborki, to ładnym dodatkiem są prętniki karłowate 1+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...