Skocz do zawartości

Bojownik


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałeś tyle informacji... Bo nic nie widziałeś.. Chcesz rozmnażać rybki a nawet nie wiesz czy są żyworodne czy skłądają ikrę :shock::roll:

No właśnie też o tym pomyślałam.........

Skoro NIC nie wiesz o bojownikach to nie pytaj na forum jak się je rozmnaża, tylko czytaj jakieś artykuły, opisy itd o tym gatunku. Próba rozmnażania w takiej sytuacji nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uda ci się bo wielkopłetw wprowadził Cię w błąd. w 25L nie możesz trzymać pary, a tym bardziej haremu [bo w haremach powinno trzymać się bojowniki] także nie licz na potomstwo.

 

Teoretycznie encyklopedia mówi, że nawet w 3l mogą podejść do tarła, ale nim do tego dojdzie w 25L to samiec zajedzie samicę. tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem młode w 180l akwarium :) Świeżo po wpuszczeniu samicy, samiec zbudował duuże gniazdo, zwabił tam samice, która złożyła ikre. Samiec bardzo dokładnie ją pozbierał, i "poukładał" w gnieździe. Niesstety pozostawiłem ikre na pastwe losu, i młode zostały zjedzone( nie miałem gdzie ich wyłowić) Także naprawde, moim zdaniem to loteria czy Ci sie uda czy nie. Ja nawet specjalnie wody nie szykowałem pod tarło :) 26* miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nad pow. wody 27* Czyli o 1* więcej niż woda. Nie wiem jak w nocy. Ale nie licze na cuda :) Zresztą kiedyś podejde do tematu inaczej. Zrobie akwa tarliskowe typowo i wtedy będe się bawić w odchowanie. Póki co co będzie to będzie :):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rybki się urodziły. Tylko mam jedną obawe. Widze że opadają na dno, i co chwile świderkują do góry, po czym znowu opadają. Rano jeszcze była ikra a o 15 już pojawiły się rybki. Jak to powinno wyglądać? Może niepotrzebnie sie martwie? Napowietrzam wode( delikatnie) temp. wody 30*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...