Skocz do zawartości

Problem z gupikami


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z gupikami, które rozmnażają się jak głupie, nie wiem już co mam zrobić z narybkiem, a nie wiem jaką rybkę mogłabym wpuścić żeby zjadała małe a nie zjadała dużych. W akwarium mam tylko gupiki, glonojada i razbory. Proszę o pomoc:)

 

 

 

agunia997- Zamykam. Odpowiedzi już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 25l i masz tam razbory i glonojada ? Jakie razbory ?

Jeżeli oddaj glonojada do większego akwarium, jeżeli nie postaw takie o wymiarach dna, które ma długość 80cm.

Możesz oddać wszystkie, do 25l nie ma takiej ryby. A jak nie popytaj w sklepach zoologicznych, może Ci przyjmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie odławiam, wcale ich nie zjadają, to nie jest pierwszy raz, wcześniej rozdawałam po znajomych ale znajomi się skończyli. Mam dość dużo roślin, korzeń, parę skał (takich małych). Razbory klinowe, 5 sztuk. I proszę o wyrozumiałość, jestem początkująca w tych sprawach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się za dobrze nie znam, ale mogę Ci powiedzieć żebyś wyjęła trochę kamieni żeby nie miały się gdzie chować. Masz za małe akwarium na tyle ryb, w takich warunkach się męczą. A ile masz tych gupików ( ile samic, a ile samców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz tylu znajomych co zajmują się akwarystyką to może znajdzie się ktoś kto ma tetry czarne,one przepadają za świeżym narybkiem,myślę że nic się złego nie stanie jak ze 2-3 sztuki wpuścisz na kilka dni a i pewnie znajomy się ucieszy jak rybki podjedzą zdrowo.Powtarzam na kilka dni.

Najlepiej oddaj samice i zostaw same samce w końcu to one są ładniejsze, ja mam samice osobno w drugim akwa i nie ma takiego problemu.

Nie zgodzę się z tym,to nie jest najlepsze rozwiązanie,jedna samica będąc w jednym akwarium z samcem może bez ponownego zapłodnienie jeszcze rodzić nawet cztery razy a więc na pozbycie się problemu trzeba będzie poczekać około 16 tygodni maksymalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie możesz zostawić, chociaż mogą zatwardzać wodę. Wyrzuć wszystkie takie ozdoby, kamienie nie zawsze wyglądają ładnie. Przerzedź rośliny z drobnymi listkami, część roślin też możesz się pozbyć, szczególnie tych pływających u góry. To pomoże na pewno ograniczyć ilość młodych.

 

Lub tak jak Grzegrzół stwierdził... wiele osób potrzebuje na pokarm. Nawet nie muszą to być ryby drapieżne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...