Skocz do zawartości

Ospałe Brotie i martwe krewetki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam małe akwarium 27 litrów a w nim 4 brotie około 20-25 krewetek Malaya i 5 RC. Od jakiegoś tygodnia zaczęły mi padać masowo krewetki tzn z 25 zostało mi około 10-15, a brotie, mimo że żyją to praktycznie w ogóle się nie poruszają po akwarium, tylko czasami wystawią głowę. Sprawdzałem parametry i nie zmieniły się znacznie tzn, PH, KH i GH w normie, poziom azotanów też. Mam grzałkę z termostatem więc mam stałą temperaturę 23 stopnie. Wymieniłem około 30 % wody w akwarium i krewetki przestały padać, dziś rano wyciągnąłem jedną martwą, ale brotie dalej się praktycznie nie ruszają. Wie ktoś o co może chodzić? Dodam, że mam drugie akwarium z karlikami i krewetkami, na takiej samej ziemi ogrodowej, z tą samą kranówą i jest wszystko ok. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z hodowcą krewetek i mówił, że najbardziej optymalna temperatura to ok. 23 stopnie, ale mniejsza o to, zrobiłem testy kropelkowe i wyszło że przez jeden tydzień jak mnie nie było w domu, PH spadło z 6,7 do poniżej 6,0. Krewetki dokarmiała moja mama i lekko je przekarmiła, więc po powrocie wyciągnąłem niezjedzony granulat. Przeczytałem też, że zbyt duża ilość świderków zmienia PH, a mam ich na prawdę sporo. Od wczoraj wyławiam świderki, już wyłowiłem około 30% populacji, dodatkowo wyczyściłem częściowo dno z niezjedzonych granulek i wymieniłem 50% wody w akwarium. Czy jest jakiś sposób na podwyższenie PH, bez lania chemii? Słyszałem o umieszczaniu jakichś muszelek w filtrze, czy to zadziała? Aha i zbiornik mam już około 1,5 roku więc na pewno jest dojrzały, a oprócz PH mam wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...