Skocz do zawartości

Aquatic-Nature Pro Soil opinie


Nerv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! pod koniec lipca zakładam akwarium 100l.

Zastanawiam się, czy dobrze by było zastosować do niego podłoże firmy Aquatic-Nature: Pro Soil.

 

Może ktoś z was ma takie podłoże w swoim akwarium, i mógłby się wypowiedzieć na ten temat ?

 

Interesuje mnie to, czy to podłoże:

- jest bezpieczne do stosowania w akwariach z rybka mi, które kopią w podłożu ? ( ramirezki ... w sumie one bardziej przegrzebują )

- sprawia, że roślinki wypływają na powierzchnię (bo jest tak bardzo lekkie ) ?

- samo wypływa na powierzchnię wody ?

- dobrze wpływa na rozwój roślin ?

 

+ Wasza ogólna opinia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego podłoża nie posiadam . Ale znam opinie kolegów co maja akwaria na nim . Podłoże do akwarium roślinnego/holenderskiego . Z lekkość to różnie . Jest to podłoże na bazie gliny. Zawiera nawozy. Można je w palcach rozkurzyć. Jest bezpieczne dla ryb. Jak dobrze posadzisz pinsetą to nie wypłynie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem tego podłoża.

-Tak jest bezpieczne.

-Hmm... Co do lekkości to na początku będzie sprawiało lekkiego, ale oczywiście bez przesady. Waga jest według mnie w sam raz.

-Nie, nie wypływa na powierzchnię wody.

-Tak. Jest to podłoże do akwariów roślinnych/holenderskich. Tak jak Patryk napisał zawiera nawozy. Przez pierwszy miesiąc lub dwa trzeba nawozić tylko Co2 i potasem, ponieważ jakbyś dała wszystkie nawozy to stworzyłaby się bomba nawozowa i wybuch! ... Glonów. ;)

 

Jeśli chodzi o rozkruszanie to można je rozkruszyć w palcach tylko trzeba mocno ścisnąć, ale nie rozpuszcza się w wodzie. :D

Plusem tego podłoża jest to głównie, że woda bardzo szybko się klaruję.

 

Mam nadzieję, że pomogłem. W razie pytań pisz do mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam to podłoże w niejednym zbiorniku.

Sadzenie roślin wyśmienite.

Doskonale klaruje wodę oraz stabilizuje jej parametry.

Po roku nie rozpada się tak jak inne granulaty - nie będę ich "reklamował", bo rozmowa może pójść w innym kierunku.

Nie polecam do ryb dennych i kopiących - ale jeśli najpierw posadzisz rośliny, które się rozrosną to spokojnie możesz potem wpuścić ramirezki.

Opisz jak chcesz prowadzić zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz jak chcesz prowadzić zbiornik.

No więc moje plany są takie:

Akwarium zakładam na przełomie lipca i sierpnia, akwarium będzie stało w ładnie zacienionym miejscu na stabilnej szafce.

:arrow: OBSADA:

2x p. ramireza

12x zwinnik blehera

5x otosek

+ krewetki ( nie wiem jakie ... może karłowate )

 

Jestem nastawiona na dużą ilość roślin.

 

Zacznę od oświetlenia 0,25W/l ale docelowo będzie to 0,72. Po ok. pół roku prowadzenia akwarium, aż "nabiorę wprawy" to mój wujek ( akwarysta ;) ) da mi zestaw do Co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Namisaro, możesz dać max. oświetlenie ale najpierw zacznij od 5h i zwiększaj co tydzień o 1h, aż osiągniesz 7-8h. Następne godziny, czyli 9h do 12h niech będzie minimalne oświetlenie.

 

Co do roślin to polecam odwiedzenie galerii forum :) lub "layouts" na stronie http://www.tropica.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Troche moze po czasie, ale planuje kupić to podłoże na 300 l i chciałbym ze względów estetycznych jeszcze po bokach nasypać żwirek/piasek. Czy przeszkodzi to temu podłożu? Moge tak zrobic? Rośliny chyba i tak do niego dotrą ;) Piasek wejdzie mi pomiędzy to podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...