Skocz do zawartości

Słonawe akwaterrarium dla poskoczków


Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje bagienko:

 

Wymiary: 150x60x60cm (woda do wysokości 20cm)

Oświetlenie: 2 żarówki energooszczędne (5W i 8W) + żarówka grzewcza Aquaszut, latem 3 energooszczędne

Filtracja: aquael minikani 120

Ogrzewanie: Jager 100W + żarówka podłączona pod termostat RT-2c (latem bez żarówy)

Flora: na lądzie bluszcze, dracena i jakiś coś, w wodzie nic, niebawem będą mangrowce

Sól: IO, zasolenie zmienne

 

 

Fauna:

3 x Periophthalmus barbarus

1+2 molinezja

 

Fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, zawsze interesowały mnie te rybki i gdyby nie kraby pewnie poszedł bym w tą stronę, gratulacje solniczki jedynej w swoim rodzaju. Co do części estetycznych - zrobiłbym tło wewnętrzne z pianki montażowej do okien, może na tło jakąś kaskadę i spróbowałbym schować trochę żarówki bo pewnie przy oglądaniu zbiornika rażą w oczy. Może zamiast tego dałbym jedną żarówkę zwykłą (np. 60W) i dołączył do niej wentylator 12V (taki z PC) a resztę podświetlania dałbym LED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne.

A po co tam te molinezje ?

To jakaś inna odmiana ? Pokarm ?

 

Ogólnie bardzo ciekawe akwarium ( w końcu to jakiś gatunek ryby :P )

Zawsze mnie interesowała ta rybka. :o

Powodzenia.

Teraz tak myślę.Jak ty byś to rozmnożył to byś został milionerem :lol: .

No właśnie - ile ta rybka kosztowała ?

 

Edit:

Czy na 6 obrazku nie wystaje butelka z roślinką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

 

Co do oświetlenia: takie było łatwo zainstalować, zmian nie będzie, nie za bardzo razi a i krzaki trochę zasłaniają.

 

Molinezje - zwykle, czarne Poecilia sphenops. Sa bardzo pożyteczne bo zjadają resztki pokarmu, a poskoczki ich za bardzo nie atakują.

 

Tak, rośliny lądowe rosną w "doniczkach" z przeciętych butelek - chodzi o to, żeby nie dostała się tam słona woda.

 

Rybki kosztowały po 25zł za sztukę, milionerem nie będę :) bo i tak nie ma szans na rozmnożenie ich w niewoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...