Jump to content

Miejsce na akwarium


Recommended Posts

szklanka wody a akwarium to różnica, szklanka się nagrzeje raz dwa, akwarium niekoniecznie zależy jak duże. ja bym osobiście dał, zaoszczędzisz na prądzie z grzałki. tyle, żeby mieć nad tym kontrolę.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem jak w tym wypadku będzie z akwarium, ale ocieplenie mieszkania moim zdaniem znacząco ucierpi, bo zasłonięty grzejnik, to słaby grzejnik. No i jeżeli masz na takim kaloryferku licznik, to może cię to nieźle trzasnąć po kieszeni;-)Także radzę się zastanowić mocno przed tą decyzją, rozważyć wszystkie za i przeciw, popytać ludzi, którzy znają się na grzejnikach, żeby potem nie żałować:-) Po co coś ma pochłaniać ciepło i nabijac impulsy na liczniku, lepiej te pieniądze w końcu przeznaczyć na rzeczy zwiazane z akwarystyką;-)

Link to comment
Share on other sites

adamb ma akwarium wbrew wszystkim teoriom :D wprost przy oknie i kaloryferze i zero glonów i problemów :) a jakie piękne :-)

Wyjątek potwierdza regułę. Co do glonów, to i tak się mnożą nie zależnie czy akwarium jest blisko okna:D Istna plaga:P Jedyny sposób na nie, to dbałość oczystość, dbałość o czystość i może jeszcze ewentualnie dbałość o czystość:D Czy wspominałem już o dbałości o czystość? Niby off-top, za który przepraszam modków, ale wkońcu każdy początkujący akwarysta, musi coś wiedzieć o glonach:-)
Link to comment
Share on other sites

Nie kupuj grałki? Eee...to moim zdaniem głupia rada. Przecież grzałka pomaga utrzymać stałą temperaturę, dzięki czemu ryby żyją w odpowiednich dla nich warunkach. Grzejnik raz jest włączony, raz nie, raz słabiej, raz mocniej, i co wtedy z rybkami...raz mają lodowatą wodę, raz ciepłą....zresztą nie sądze, żeby kaloryfer podgrzał wodę do 26 stopni.

Link to comment
Share on other sites

Jak już musi tam być akwarium to proponuję na tylnej ściance akwarium (tej od kaloryfera) przykleić taki ekran jaki daje się za kaloryfery (srebrnym w stronę kaloryfera) lub ew. cienką płytę styropianu twardego (np. 2-3cm). W Castoramie można kupić pojedynczą sztukę (1m x 0.5m). Powinno to całkowicie zabezpieczyć, odizolować.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ??

Mój znajomy ma akwarium jakieś 2m od kaloryfera i mieszka w bloku ma akwa 112litrów i ma temperature 24-26

 

Taa, a jak jest lato i się nie grzeje, to stawia je obok kuchenki mikrofalowej, żeby się nagrzało:-) 2m od grzejnika? To jaki to grzejnik, że na odległość dwóch metrów, podgrzewa wodę przez szybę do 26 stopni, i to jeszcze utrzymuje ją w stałej temperaturze? Jakoś nie chce mi się wierzyć.
Link to comment
Share on other sites

Grzałka jest konieczna i to bezdyskusyjnie,u mnie jest podobnie w zimie jak grzeja grzejniki to grzałka tylko wyrównuje tem. wody,jednak jak przychodzi wiosna i jest już za ciepło na CO,wtedy grzałka jest konieczna,ponieważ tem.wody znacznie spada.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...