Skocz do zawartości

zmiana akwa z 120 na 240l


sidorcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam akwarium 120l które wymieniam na 240l(już zakupione)

Obsada to:

16x prystelka barwna( będzie 20 )

3x zdrojnik niebieski(1x samica 1x samiec i 1x maluch albino)

harem 1+2 gurami złotych

parka barwniaków czerwonobrzuchych

krewetki rc i yellow.

Akwarium 240l ma wymiary 120dł X 40szer X 50wys będzie po lewej górka z piasku i na niej kamienie a po prawej czarny bazalt i korzenie ułożone w stylu NATURE i obsadzone mchem.

rośliny to m.in. rogatek,lotos,kryptokoryny,strzałka wodna, wąkrotka, orzech wodny, anubiasy i pare innych.

 

Co mogę dodać/zmienić?

Myślałam żeby stopniowo do obsady dodać 20-30 prystelek i jakieś ciekawe rybki typu motylowiec.

Mogę zrezygnować z krewetek, gurami ,barwniaków oraz zbrojników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak rybki podrosną, to krewetki się raczej nie ostaną ;p

 

Możesz zmienić parkę barwniaków i gurami na 1+2 pielęgniczek kakadu i 1+1 pielęgniczek ramireza. Rośliny wybrać południowoamerykańskie. Zdecydowałbym się też na pozostawienie tylko tej parki zbrojnika.

 

albo

 

Zostawić gurami, skombinować 30 razbor klinowych i 12 piskorków albo 10 bocji karłowatych. Zostać przy roślinach azjatyckich i mchach.

 

albo

 

Zostawić barwniaki. Dokupić np motylowca parkę albo 10 świecików kongolańskich. Zostawić anubiasy, korzenie i rośliny afykańskie.

 

 

Albo zostawić tak jak masz tylko dokupić tych prystelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnymi rybami są pielęgniczki agassiza, jak chcesz przykładową zobaczyć to google, albo w moim podpisie. Rosną do 9 cm samce, samiczki do 6.

 

Możesz pójść w "klasykę" czyli 1+3 Kakadu i 1+1 Ramireza lub Boliwijska. Będą mieć dla siebie sporo miejsc, więc będzie co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogłyby być ze sobą jakieś 4 rodzaje pielęgniczek? Mama strasznie nalega żeby było spory par/haremów.

Wiem, że to akwarium nie jest jednak takie wielkie, ale 120dłx 40szerx 50wys to nie jest też tak mało.

I jeszcze jedno ;] jakie większe rybki ławicowe są ładne? Chcę jednak zostać przy ameryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie licz wysokości akwarium jako jakiekolwiek kryterium dla pielęgniczek.

 

60cm to długość wystarczająca dla 1+2 jakiejś pielęgniczki. Ja mam 40x50 i to jest za mało na harem np agassiz. Także nie wydaje mi się to bezpieczne. Przy czym trzeba pamiętać, że są to pielęgniczki ekstremalnie barwne i nie jestem pewien czy są jakieś bardziej "wystrojone" gatunki w sprzedaży.

 

Jak chcesz pozostać w klimacie, to ładne w stadzie są zwinniki jarzeńce. Ale ogólnie masz tego od za**. Zwinniki, neony, bystrzyki.. Do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...