Skocz do zawartości

Rozmnażanie Neonów


tomjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dziwne to zdjęcie wygląda jakby była ta ryba nie wiem czy neonek przyssany do termometru może mi się tylko wydaje .

Tak wygląda większość narybku kąsaczkowatych.

 

Edytuj posty!

 

Uzyskanie narybku nie jest wcale takie trudne o wiele trudniejsze jest utrzymanie go przy życiu przez pierwszy miesiąc później już to jakoś idzie.

 

Pisz poprawnie!

Życie przez "rz",później przez "u" to aż boli.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko szło, jak należy. Gdy miały juz dobry miesiąc (teoretycznie najważniejszy okres życia narybku) zaczęły masowo padać... Nie wiem co jest tego przyczyną, wystarczyło 1,5 tygodnia żeby wytłukło prawie wszystkie rybki... Wiekszość z nich była jakby przełamana w pół (ogonek w dół i pyszczek w dół). Ktoś wie może czy to jakieś choróbsko czy co? Miałem ich około 40 a teraz... zostały 2, może 3 :( zacząłem podmieniać więcej wody ale tylko nieznacznie spowolniło wymieranie rybek... zauważyłem też, że woda się dość kwasiła, ph zleciało poniżej 5, ale jeszcze wtedy dosyć dużo ich było, więc zacząłem wlewać wody stopniowo z ph wyższym ph. Czy to mogłoby je załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jaki był skok pH? Jeśli większy niż 0,5 to mogło je dobić, bo skala pH jest logarytmiczną i 1st. to 10x większe/mniejsze stężenie H (a przy 2 stopniach to już 100x).

Co do 'przełamanych' rybek, to czytałem kiedyś o chorobie kwasowej, ale objawy zauważalne są raczej u dużych rybek i trochę odmienne. Mała lub znikoma zawartość węglanów w wodzie też nie powinna wpłynąć na rozwój szkieletu i jego połamanie, bo w naturze rybki rozwijają w podobnej wodzie. Obstawiałbym, że pH winne jest śmierci rybek (< 5 to trochę mało), lub zbyt gwałtowna zmiana tego parametru. Raz też zakwasiłem neony, ale były trochę starsze (ok. 2 miesiące) i nagła zmiana pH powyżej 1 stopnia dobiła je tylko :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że było więcej niż 0,5 stopnia różnicy. Po upływie tego miesiąca chyba za bardzo się wyluzowałem i przestałem tak kontrolować ph... nauczka na przyszłość... Ale kilka sztuk jednak żyje, mam nadzieje że zostały już najtwardsze;p i że dorosną spokojnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej mam pytanie odnośnie karmienia narybku, czy sam "płyn", który dostanę w zoologicznym wystarczy? Czy karmić je czymś jeszcze? I jak to wygląda z napowietrzaniem? Z dorosłymi osobnikami wiem jak sobie radzić, ale zastanawiam się nad rozmnażaniem, ale wcześniej chcę się trochę doszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie odnośnie karmienia narybku, czy sam "płyn", który dostanę w zoologicznym wystarczy? Czy karmić je czymś jeszcze? I jak to wygląda z napowietrzaniem? Z dorosłymi osobnikami wiem jak sobie radzić, ale zastanawiam się nad rozmnażaniem, ale wcześniej chcę się trochę doszkolić.

 

Chyba nie masz pojęcia o rozmnażaniu neonów skoro zadajesz takie pytania zgadza się? A jeśli przez przypadek mówiąc czysto teoretycznie uda Ci się je rozmnożyć i odchować narybek w co mocno wątpię to co z nim zrobisz? I cóż to za ''płyn''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was, byłbym wdzięczny jeśli ktoś choć troche mógłby mi pomóc

Rano zauważyłem że parka neonków się trze, praktycznie zawsze jak samiec robił "podjazd" do samiczki widziałem rozpylone maleńkie coś. Nie wiem czy to nasienie samca czy ikra?

Udało mi sie je odłowić zmiękczyłem troche wode i umieściłem w małym 15L baniaku zaciemniłem i.... kotek blada, koniec przedstawienia, amory sie skończyły...

Jakieś rady na przyszłość? może jakieś wskazówki? Woda w baniaku 12-14 GH  po zmiękczeniu miała około 10. pH nie mierzyłem bo nie mam testu ale skoro w akwa im pasowało a woda ta sama to wina po stronie wody nie leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, byłbym wdzięczny jeśli ktoś choć troche mógłby mi pomóc

Rano zauważyłem że parka neonków się trze, praktycznie zawsze jak samiec robił "podjazd" do samiczki widziałem rozpylone maleńkie coś. Nie wiem czy to nasienie samca czy ikra?

Udało mi sie je odłowić zmiękczyłem troche wode i umieściłem w małym 15L baniaku zaciemniłem i.... kotek blada, koniec przedstawienia, amory sie skończyły...

Jakieś rady na przyszłość? może jakieś wskazówki? Woda w baniaku 12-14 GH  po zmiękczeniu miała około 10. pH nie mierzyłem bo nie mam testu ale skoro w akwa im pasowało a woda ta sama to wina po stronie wody nie leży

Wg mnie parametry wody masz nieodpowiednie. Woda powinna być lekko kwaśna i Tw po ok. 0. Ikra powinna też być składana w akwarium tarliskowym, a nie przenoszona. A te maleńkie 'coś' to ikra.

 

U mnie neony też zaczęły składać ikrę. We wtorek rano odłowiłem 7 sztuk do akwarium tarliskowego (ok. 10 l). Mam tam wodę o pH ok. 5,5 - 6,0 i twardości bliskie 0 (podnosiłem pH z  4,0 sodą oczyszczoną to TwW może nieznacznie podskoczyła).  Po powrocie z pracy odłowiłem rybki do ogólnego i zaciemniłem na 3 dni. Dziś rano zaświeciłem latarką i uniosło się z dna ok. 10-20 neonków, trudno na razie określić ile. Niedawno część akwarium odsłoniłem, tak by stopniowo do niedzieli całkowicie odsłonić (ikra i świeży narybek jest wrażliwy na światło). Wsypałem już bardzo małą ilość pokarmu dla narybku (jakieś świństwo w proszku, bo innego 'sprawdzonego' w zoologikach w mieście nie maja). Będzie dopiero w poniedziałek, jeśli kurier dojdzie. 

 

Teraz jest tam ciemno i buro i zdjęcia ze starej cyfrówki nie wychodzą. Jeśli przeżyją i będą bardziej widoczne, to w następnym tygodniu zamieszczę jakieś fotki. Aaa i jeszcze jedno, mam zrobiony mini filtr z brzęczyka. Nie wiem tylko jak czyścić dno, bo strzykawką pewnie je powciągam, a wężykiem to na 100%. 

Edytowane przez tomjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obiecane fotki rybek:

post-13793-0-70485400-1378037063_thumb.jpg

Neon mający 3 dni.

post-13793-0-99309000-1378037105_thumb.jpg

post-13793-0-03426800-1378037134_thumb.jpg

Neony mające 9 dni. W porównaniu z tym pierwszym - mają widoczne brzuchy, a więc coś tam jedzą.

post-13793-0-17834100-1378037410_thumb.jpg

A to rodzice czekający na swoje potomstwo.

Na razie w akwarium (ma ok. 2,5 miesiąca) mam 10 neonów, 7 kirysków panda i podobno 8 otosków. Niedługo dojdzie 5 akar cętkowanych (docelowo dobranie się pary) oraz mam nadzieję wyhodowane neony, których jeszcze nie policzyłem. Jestem ciekawy, czy pierwszy pojawi się kolor niebieski, czy też czerwony.Jeśli podrosną to zamieszczę kolejne fotki dorastających neonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...