Skocz do zawartości

[6l] Ślimaczkarium


Aoime
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ;)

W końcu przyszedł czas na pokazanie światu mojego nano akwarium 6l, który teraz głównie służy jako ''ślimakarium''. Czasem przywędruje tu minimalny gupik pawie oczko (narybek). Kiedyś szklanka służyła za zbiornik do kwarantanny, teraz trochę danych technicznych.

 

Wymiary: 20cm x 18cm x 15cm (dł x wys x sz) Więc wychodzi coś około 6l ;)

Filtracja/Napowietrzanie: brak

Oświetlenie: Lampa biurowa

Rośliny: Mech (no właśnie jaki?)

Obsada: 2x zatoczki, 1x helena, 1x niedydentyfikowany ślimuś + 3 dniowy narybek gupika + mnóstwo kokonów

Pokarm: Ślimaki karmię tabletkami dla glonków Tetra WaferMix, sparzoną sałatą, z czasem zacznę innymi warzywami/owocami, a gupik pokarm suchy

Ozdoby: Korzeń

 

Okey, to wstawiam fotki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak dla porównania ( przepraszam za bałagan :oops: )

Dołączona grafika

 

I teraz proszę o zidentyfikowanie ślimora:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zapraszam do komentowania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimora kojarzę, może później znajdę jak się nazywa :D

Nie boisz się tak blisko mieć wodę od kompa? Różne wypadki się zdarzają.

Żwirek mógłby być drobniejszy, lepiej to wygląda w takim małym akwa.

Nieeźle, na prawdę super.

Laptopa na noc chowam, więc jest bezpieczniej, granulacja niestety najmniejsza z możliwych u mnie. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na aktualizację.

Helena wyleciała do 25l, a do akwarium przybyło jako prezent 11 sztuk świderków. ;) Ponadto widzę coraz więcej opuszczających kokony zatoczek. ;)

Z roślin doszło limnobium, a podłoże zostało wymienione na piasek, jedynie na wierzchu pozostała odrobina bazaltu. Okay, pokazuję zdjęcia. :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Okey, to teraz trochę z życia mieszkańców szklanki. ;)

Nie bądź taki, no weź mnie przytul! :lol:

Dołączona grafika

No niedługo powinny być bardziej widoczne ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nowy nabytek. ;)

Dołączona grafika

 

Edit: Gowar - dolewam odparowaną wodę oczywiście i co tydzień z litr jakoś podmieniam. ;)

SkanDal - Na pewno nie pierwsza, gdzie indziej jest takich kobitek wiele, właśnie od nich się zaraziłam miłością do zatoczków. :lol: Postaram się z nim długo wytrzymać, chociaż może po wakacjach wylecą do 25l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aoime - a tak wgl. to czym się odżywiają zatoczki ? ... mam nadzieję, że to nie szkodniki ponieważ chciałabym je nabyć pod koniec wakacji ;)

Glonami. ;) Gnijącymi roślinami, wyczyszczą też dno z resztek jedzenia. Ja moje dokarmiam sparzoną sałatą, dają jej tyle, jaką wielkość ma 5-cio złotówka. ;)

Możesz próbować z różnymi warzywami/owocami. Podobno lubią też sparzoną pokrzywę. ;)

 

Edit :

Dzisiaj zauważyłam małe świderki :

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie na ile czasu zostawiasz ślimakom rzeczy typu czereśnia w akwarium?

A czy pokrzywę mogą dostać taką zerwaną z zanieczyszczonych, miejskich zieleniaków?

Akwarium śliczne, cieszę się że kolejne ślimakarium na forum jest :)

Jak jedzą, to tak staram się na ok. 5 godzinek, maks 7 ;)

Jak nie tykają po godzince to wyciągam.

Co do pokrywy to nie rozumiem o co pytasz, zależy jakie chcesz mieć ślimaki, jeżeli takie jak ja to pokrywa nie potrzebna. ;)

Dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne te Twoje "ślimorki" :D a ten mech to bodajże jawajski :)

Dzięki, chociaż to i tak jest akwarium przejściowe, długo to ono nie pociągnie. Służy też jako szpitalik, a że stoi na biurku, to wrzuciłam tam kilka ślimaczków i że są ciekawe w obserwacji, to lubię popatrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...