Jump to content

Ścianka do akwaterrarium


Ice
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem tu nowy;) Mam nadzieję, że ktośpomoże!

 

Planuję zbudować ściankę i część lądową w akwarium 300l. Przeglądałem fora akwarystyczne i mam mętlik w głowie:/

 

Jedni piszą, żeby ściankę zrobić z pianki poliuretanowej i pokryć ją emulsją akrylową, na to lakier wodoodporny (najlepiej do malowania kadłubów jachtów). Lakier po to, żeby emulsja nie odpadała i nie barwiła wody (?). Podobno była kiedyś farba FAUST, która się nadawała na takie ścianki, ale już jej nie produkują. Przeciwnicy tej metody piszą, że emalia jest zła, do tego większość pianek zawiera substancje grzybobójcze, które są bardzo szkodliwe.

 

Inni piszą, że jak ścianka do akwa, to tylko styropian, na to Ceresit CR65 (Można nim uszczelniać baseny). Tylko nie wiem, jak to wyjdzie z barwieniem wody (po dodaniu barwników). No i też pojawiają się głosy przeciw, bo CR65 alkalizuje wodę i w dłuższym kontakcie z wodą się może sypać.

 

Dodam jeszcze, że w ściance chciałem zamontować kabel grzewczy.

 

Ma ktoś może jakieś sprawdzone metody jak zrobić żeby było dobrze? Na pewno ktoś na forum robił coś takiego, lub znajomy robił...

Bardzo proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Zamontowanie czegokolwiek grzejącego w piance to głupi pomysł, jeżeli będzie w środku. Ceresit myślę, że by się dobrze nadawał. Tylko, co do tego wszystkiego. To nie mam pojęcia w jaki sposób to ma być ścianka i co dokładnie chcesz otrzymać. Czy to ma być poziome, żeby usypać tam ląd, czy pionowe, żeby odgrodzić ląd od wody itp.

Link to comment
Share on other sites

Ścianka ma zajmować tylną część zbiornika i tworzyć część lądową. Co do kabla w piance to może wyciąć rowki do kabla i tam go umiejscowić w zaprawie, czy jak? Chciałem, żeby całość tworzyła część wodną z np krewetkami i część lądową z jakimiś płazami. Coś takiego, tylko z większą częścią lądową http://1.bp.blogspot.com/-verFGVC6bRo/T ... mscene.JPG Chodzi mi ogólnie o to, z czego zrobić ściankę, żeby była trwała i nie rozpadła się pod wpływem wody i jej nie barwiła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...