Jump to content

[63l] Ogólne Aktualizacja;]

Lechuster
 Share

Recommended Posts

Witam. Akwarium mam od około 3 miesięcy. Wszystkie roślinki które mam to zbieranina od znajomych. Tak więc słucham waszych opinii oraz dobrych rad dotyczących tego jakie zmiany powinienem wprowadzić.

Pozdrawiam

63 litry, grzałka 50W, filtr Aquael fan1plus świetlówka-Osram 15W czarny żwirek bazaltowy

2x kryptokoryna, rogatek, Nurzaniec Olbrzymi, Anubias, Glossostigma Elatinoides, 2x gałęzatka

15x neon innessa 2x kirysek pstry1x zbrojnik lda16 ok. 12 krewetek RC

Jakich roślinek powinienem dokupić. Co sądzicie o: Najas guadalupensis. Chciałbym też dokupić sporo mchu. Póki co jest delikatny bałagan bo zmieniam filtr więc chodzą dwa, potem chce obsadzić filtr i grzałkę nurzańcem może czymś innym. Kokos wywalić całkiem czy przenieść go gdzieś w kąt?

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z temperaturą wody. Wyłączyłem całkowicie grzałkę, a woda nadal utrzymuje się na poziomie 28 stopni. Dzisiaj uniosłem pokrywę podkładając około 2-3mm deseczki po bokach, mam nadzieję, że pomoże. Pokrywa jest mocno nagrzana w miejscu gdzie siedzi elektryka. Pokrywa wromak z jedną świetlówką 15W.

Proszę o sugestie

Jak masz klapkę do karmienia to ją zostaw otwartą.

Każda wentylacja jest dobra lecz takie "dziury" mogą być przyczyną "wyjścia" ryb z akwarium.

Korzeń byłby lepszy gdyby był wyższy.

Najas b. ładnie prezentuje się w kępie i byłby dla Ciebie odpowiedni. U mnie b. ładnie prezentował się z przodu lecz zasłonił wszystko. Rośnie wysoko (u mnie powyżej 50 cm).

zostawię w takim razie taką wentylację(całość w górze + klapka od karmienia) do wieczora i zobaczę czy temperatura spadnie.

Korzeń mi się spodobał, ze względu na to, że jest mocno rozgałęziony. Może z czasem go wymienię. Jak będę na mazurach postaram się sam czegoś poszukać i spreparować. W piątek będę miał trochę kryptokoryny kumpel mi przywiezie z przycinki, a najas'u zakupię sporą ilość i zasadzę w kępce. Co możesz mi doradzić jeśli chodzi o ujarzmienie rogatka? Nie chce się trzymać w podłożu, a rośnie szybko:)

Ja mam limnofilę i też nei chce się trzymać. Jak puściła korzonki to jest lepiej ale i tak kirysy i ramirezy co jakiś czas wykopują.

Możesz jakimś kamykiem przycisnąć. Ktoś mocował do wykałaczki i ja zakopywał w podłożu.

Korzeń bym dała większy, a tak to jak roślinki się rozrosną to będzie ładnie.

Tego kamyczka z lewej out i na przyszłość zdjęcia bez fleszu. ;)

Kamień wywalę w piątek jak będę miał nowe roślinki i będę robił podmiankę. Dojdą jeszcze kryptokoryny i najas. Jak je zasadzę zrobię aktualizację(bez flesza, jednak bez wychodzą trochę żółtawe) :)

Witam. :)

Dzisiaj delikatne zmiany. Obkleiłem pokrywę srebrną taśmą co sprawiło, że jest sporo jaśniej. Dosadziłem kryptokoryny, a nurzańcem obsadziłem filtr i grzałkę, tło przekręcone na czarną stronę, kokos wymieniony na mniejszy, kamień z lewej strony wyrzucony, dodany styropian pod akwarium( wcześniej była mata bambusowa- wiem kiepski pomysł, dałem co miałem pod ręką). Co do robienia i obróbki zdjęć cały czas się uczę ;)

Co wy na to? Dalsze sugestie?

p.s.

Najas jeszcze dojdzie(licytuje na allegro), mchu też chcę poszukać i obsadzić cały korzeń.

Jest o wiele lepiej ! Gałęzatka w kulce wygląda trochę nie naturalnie, ładny byłby z niej dywanik, chociaż trzeba było by go często czyścić. ;)

Bajkowo by było z tym większym korzeniem...

Nie wiedzieć czemu ale w takiej formie występuje naturalnie i taka mi się podoba;] Trochę jest mętne jeszcze po dzisiejszych porządkach i podmiance ale nie wytrzymałem i musiałem zrobić zdjęcie;]

P.S.

Co do korzenia to pewnie wymienię ale dopiero jak ruszę na mazury i sam coś znajdę;] Staram się lecieć z urządzaniem po kosztach ;)

Ten korzeń to ja inaczej bym ułożył. Tą jego długą łodygą w górę. Trawa i kryptokoryny na tył oraz więcej roślinek drugoplanowych. Zdaje się że żabienica moim zdaniem bardziej do przodu, niech przyslania wejście do tego okrągłego ala jaskinia jak juz musi być. Tak to całkiem fajny baniak jak na początkowe aranżacje ;)

ASPAHARIAN jeśli masz na myśli to za kryptokoryną to anubias( właśnie zauważyłem, że go zasłoniłem), nie mam pomysłu co z nim zrobić jest spory i póki co jest w żwirku- nie przyczepiony do niczego innego. Jak znajdę chwilę to dam kryptokoryny na tył. Co się tyczy nurzańca chciałem, żeby zasłaniał grzałkę i filtr.

Akwarium mam w akademiku więc nie mam dużego pokoju ;) Postaram się na przyszłość coś jednak wymyślić jak będę zdjęcia robił;] Mech(mam go tyle ile załapało się z krewetkami, trochę już się i tak rozrósł) przywiążę i może pokombinuje z pookręcaniem korzenia, zobaczę w jakiej konfiguracji będzie najlepiej.

Teraz tak z drugiej strony. Czyli czym najlepiej karmić rybki, krewetki? Jaki pokarm ewentualnie dodać? Dostają:

dania mrożone: solowiec, oczlik

pokarmy suche: Tropical wysoko proteinowy dla wszystkich ryb akwariowych, Tetra Wafer mix, Betta Granules (czasami- pozostałość po bojowniku). Czekam pokornie na wasze sugestie.

O ! Gratulacje, jak możesz pokazuj maluchy światu. ;) Ja od niedawna karmię moje żywym wodzieniem - uwielbiają go. Możesz spróbować, woreczek kosztuje u mnie bodajże 80gr. :)

O ! Gratulacje, jak możesz pokazuj maluchy światu. ;) Ja od niedawna karmię moje żywym wodzieniem - uwielbiają go. Możesz spróbować, woreczek kosztuje u mnie bodajże 80gr. :)

Może pytanie wyda się dziwne ale czy karmisz krewetki żywym wodzieniem? Pytam bo nie wiedziałem, że można ;) Teraz się pochowały(mam takową nadzieję). Jak będzie możliwość to je sfotografuje :)

Kolejny raz z innej beczki. Zastanawiam się czy nie mam trochę za mało podłoża. Obecna warstwa wynosi trochę ponad 2cm. Jeśli dodać to czy również żwirek taki jaki mam obecnie(3-4mm) czy jakiś o drobniejszej granulacji?

Pozdrawiam