Jump to content

Ziewanie u ryb

Ewlin
 Share

Recommended Posts

Ziewanie u ludzi jest głównie odpowiedzią na brak odpowiedniej wymiany powietrza w płucach. Brakuje nam tlenu, oddychamy płytko i... , wtedy sporo tlenu się dostaje do płuc, głęboki wdech.

Teraz pytanie czy ryby potrafią ziewać? :shock:

Raczej nie i nawet to nie jest im potrzebne. Ich organizm zupełnie inaczej działa.

Dziwne pytanie. :lol: Myślę że nie jest im potrzebne ziewanie a pyszczki otwierają raczej w innym celu.Może sposób pozyskiwania wody do organizmu.Wiem że to może głupie ale to jak dla mnie jeden z najbardziej logicznych powodów.

No właśnie,zawsze mnie to interesowało:czy ryby piją wodę ?

Chodzisz na ryby? (Wędkowanie), albo czy widziałeś kiedyś martwą rybę itp. jak ją pokroić itp. jest sucha w środku? :shock:

Ryba jest otoczona wodą, bez szans inaczej. Pobiera pokarm z wody.... jak myślisz, jak je, to najpierw suszy ten pokarm?

Pewnie, że ryby piją, lecz nie sama woda jest ważne, lecz sole w niej zawarte (minerały), w wodzie słonej jest z tym największy problem (ponieważ ryby słonowodne muszą pobierać mniej soli niż jest w wodzie).

W sensie u tych które miewałem, Kiryski, Molki, Miecze, Bocje, Zbrojniki ( ;) ) . U innych pielęgnic też nie widziałem. Jak się uda uchwycić to nagram bo robią to dość często i o dziwo wieczorami :D .