Skocz do zawartości

Skalary 240l


Filip_B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po powrocie z londynu, za jakieś 2 tyg kupuję akwarium 240l. Aktualnie mam akwarium 98l, a w nim 18 neonów czerwonych, 6 kirysków pand i parkę zbrojnika niebieskiego. Do 240l chciałbym przełożyć całą obsadę z poprzedniego akwarium i dołożyć:

-3+3 skalar

-jeśli jeszcze można to kilka neonków.

Najważniejszym pytaniem jest czy przy tych 18 neonkach mogę mieć aż 3 parki skalara czy to już będzie tłok?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaru nie do takiego zbiornika , a o pielęgnicy dwuplamej nie słyszałam choć w necie pisze że dorasta do 20 cm.

Pielęgnice skośnopręgą mogę polecić bo rzeczywiście spokojna rybka , co do skalarów myślę że mogą być w 240l ale nie przesadzaj w ilości.

Jak chcesz dać inne pielęgnice wybieraj takie które nie przekraczają 20 cm i tylko kilka spokojnych sztuk.

A może jakieś małe pielęgniczki ramireza czy kakadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium podobnej długości. Przy 3 parach skalarów pojawił mi się problem z walkami o terytorium. Ryby mają ponad rok... Obecnie walczę ze zmianą dekoracji po to aby ryby miały swoje terytoria oddzielone różnymi rzeczami. Jak to nie pomoże to zmniejsze im temperaturę wody o parę stopni.

Polece ci docelowo 2 pary skalarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielegniczki kojarza mi sie z 54l a nie 240. A co z dyskami w takim akwarium?

 

A niektórym bojownik kojarzy się z kulą. Pielęgniczki są piękne i można zaobserwować ich zachowania i rozwój. A dyski do 240 l jak ktoś się uprze to i je tam wsadzi , ale to nie jest dobry pomysł. Moim zdaniem kilka paletek może być w min 375L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajica słyszałam że są agresywne ale zdania są podzielone , może trafisz na spokojną parę . Może być parka sajicy lub meeki , 2 par bym nie łączyła , chociaż jak byś dał kryjówki to możliwe że by się nie tłukły. Pielęgnice z natury są zadziorne i walczą o terytorium , dlatego trzeba tak skonstrułować obsadę żeby problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mialem ramirezy w 45l ale mi sie niezbyt podobaly. A p. Sajica lub meeka?

Sajica? Bardzo polecam.

Miałem te ryby i były bardzo łagodne a zarazem bardzo opiekuńcze. Spokojnie możesz z nimi trzymać jakąś drobnice lub/i żyworódki. Można także zaobserwować piękną zmiany ubarwienia u tych ryb, szczególnie w czasie tarła.

Jeśli chodzi o Meeki to moje samce były bardzo agresywne i wytukły mi większość neonek choć zdarzają się osobniki bardzo łagodne. Kwestia szczęścia. Jednym słowem - Jeśli nie spróbujesz, nie dowiesz się ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...