Skocz do zawartości

Wybór filtra (MidiKani )


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy dlatego z góry przepraszam jeśli czegoś nie podam lub coś pomylę. Posiadam akwarium 60x40x40 (96l) w nim "podstawowe" gatunki ryb tj. molinezje ,gupiki ,mieczyki. Od pewnego czasu mam mały problem z glonami niby nie jest ich dużo ale są ,akwarium ma słabą filtrację już nawet nie będę się chwalił ale jest to chiński filtr wewnętrzny. Chcę zakupić nowy wydajniejszy filtr wybrałem zewnętrzny ,bo po co zabierać miejsce z akwarium i tak nie jest ogromne. Mam pytanie zainteresował mnie filtr Aquael MidiKani 800 czy będzie on dobry do tego zbiornika ? Obawiam się że może być ciut przy mocny ale chyba zawsze można tam "przykręcić" ,a w przyszłości możliwe ,że zmienię zbiornik na większy. Zastanawiałem się też nad modelem MiniKani 120 ,różnica w cenie nie jest duża a być może filtr będzie stał nad akwarium dlatego zaciekawiło mnie te rozwiązanie z zewnętrzną pompą .Ma ktoś doświadczenie z tymi filtrami ,który był by dla mnie lepszy ? Proszę o jak najwięcej informacji szczególnie na temat MidiKani bo internecie praktycznie nie ma konkretnych testów i recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dużo nie uda Ci się znaleźć bo to stosunkowo młoda konstrukcja.

Co do różnic pomiędzy mini a midi: pompa w obu jest na zewnątrz, ta w midi jest wydajniejsza (midi 8W, 650l/h - mini 6W, 350l/h). Poza tym inna jest pojemność kubła: w mini ok 4l, w midi 7l.

Zasada działania jest identyczna więc myślę że spokojnie możesz poczytać opinie o minikani, a midi można po prostu zastosować w większym zbiorniku.

W zasadzie to bez zastanawiania możesz brać midi (chyba że w zbliżonej cenie jakiegoś HW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w necie to w MidiKani użyte są te same podzespoły co w MiniKani. Z tym, że wrzucili tam wydajniejszą pompę i zwiększyli pojemność koszy filtracyjnych.

A jeśli chodzi o MiniKani to mam go w 54l i sprawuje się świetnie nawet przy sporej obsadzie. Zero glonów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z JBL cristal e700 na MIDIKANI 800 w kwietniu i oto parę uwag JBL pod względem łączenia rurek z węzami jaki i podłączenia do kubła wzorowa (zakręcane łączki) przy midi większość działa na wciskaniu ,sprawa druga w midi jest pompka którą montujesz w dowolnym miejscu (wewnątrz akwarium ,lub na zewnątrz na wężu wejścia lub wyjścia) kubeł stanowi tylko i wyłącznie role filtra wypełniony jest 4 koszykami niestety w trzeba dokupić mediów bo producent trochę poskąpił ogólnie jestem zadowolony filtr ładnie pracuje ,cicho a dokupiłem deszczownice bo oryginalnie nie ma też aquaela taka solidna ,nie przytyka się i daje dobrze .

Akwarium 112 l i nie pracuje na 100 % ,filtr jest przykręcony a z ciekawostek dodam że zarówno na pudełku jak i na pompie ma zużycie 6 W tak napisane :D

 

Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na zdjęciach widziałem ,że na kubełku nie ma chyba żadnego dodatkowego mocowania węży i tak pomyślałem że jeśli tak jest w rzeczywistości to aby spać spokojnie w nocy można by zastosować taki zacisk zakręcany śrubokrętem co o tym myślicie ? czy nie ma możliwości żeby wąż się zsunął i zalał elegancko podłogę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kubeł wciskałem ręcznie i powiem że ciężko wchodzi więc tam jestem spokojny ,a na rurki plastikowe wciskałem na gorąco ile siła :) dała i chyba też jest ok ,nigdzie nie leje ale pierwsze wrażenie masakra chodziłem i sprawdzałem co chwila czy nie przecieka ,ale ogólnie spoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

posiadam oba filtry: Midikani80 (w 126l) i Minikani120 (w 72l).

Jeśli chodzi o szczelność to bez obaw - jak porządnie się złączy to nie ma prawa przeciekać.

Pompka jest cicha choć w nocy ją słychać ;-) Jej wadą są przyssawki - trochę kiepskie mają mocowanie i czasem lubią się wypiąć.

Montaż i mocowanie może sprawić trochę problemów - producent nie dodał żadnej przyssawki (oprócz tych na pompkę), węże są sztywne i odpowiednie ustawienie może być kłopotliwe. Skierowanie wylotu w kierunku powierzchni wody i podciągnięcie wylotu do góry doskonale rozwiązuje problem napowietrzania.

Możliwość zamontowania pompki na zewnątrz, a także przeźroczyste rurki sprawiają iż filtra praktycznie nie widać, a ponadto nie zajmuje on miejsca w akwarium.

Bardzo ważną zaletą filtrów to możliwość odcięcia przepływu i odczepienie węży - praktycznie bez uronienia kropli. Możemy zabrać kosz do wanny i nie ciągniemy ze sobą kabli.

Filtry posiadają regulację przepływu wody więc nie ma problemu z efektem "pralki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...