Jump to content

Choroba u welona


Recommended Posts

Witam. Zauważyłam że welon teleskop ma przebarwione łuski. Obsada akwarium dzisiaj to dwa welony, jeden z nich zdrowy, 6 zdrowych gupików, dwa glonojady. W akwarium po powierzchni pływa mech w którym chowają się młode gupiki, poza tym żwir gruby jednokolorowy, kilka muszli, trzy dość duże okrągłe kamienie - tak aby teleskopy nie raniły o nic oczu. Żwir wybrany z myślą o tym, by ryby nie mąciły dna, a rośliny pływające po powierzchni także ze względu na oczy. Akwarium około 80 litrów. Czy powinny zostać wyjęte muszle aby nie zatwardzały wody?

Bardzo proszę o poradę. Rybkę poddano kwarantannie, załączam zdjęcie, przepraszam za jakość ale nie mam akurat pod ręką innego aparatu.

 

Edit

 

Ach, i główne pytanie cóż to może być i jak temu zapobiec?

 

Edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim, jeśli nie upłynęło 24 h.

Link to comment
Share on other sites

poza tym żwir gruby jednokolorowy, kilka muszli, trzy dość duże okrągłe kamienie

Wiesz może jaki żwir? to również może być przyczyną tego,że woda jest twarda. Muszle do oddania, zatwardzają wodę a z tego co się orientuję, to nie masz malawi ;)

No i jakie masz kamienie?.

I trochę mało te 80l na welony, poza tym welony są zimnolubne i trzymasz je z glonojadem i gupikami w tym samym akwarium, gupiki jak i glonojady lubią ciepłą wodę, w przeciwieństwie do welonów.

Aha i bym zapomniała, na glonojady tez a małe akwarium jest.

No i przydałoby się sprawdzić testami wodę.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się czy to choroba, czy coś naturalnego. Welony mają to do siebie, że z wiekiem potrafią zmieniać ubarwienie, najczęściej to jest to, że tracączarny kolor i zostaje jasny. Może po prostu zmienia kolor?

 

 

Dulle// Zdana zaczynamy wielką literą.

Link to comment
Share on other sites

W tak małym akwa i tak będą chorowały prędzej czy później. To dosyć długowieczne ryby i w złych warunkach ich życie znacznie się skraca.

Zmiana ubarwienia może być naturalna a może być objawem osłabienia lub choroby.

Nie napisałaś jaka jest temperatura w zbiorniku?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...