Jump to content

2x6500K ?


Recommended Posts

Mam akwarium 54 L w którym są zamontowane 2 świetlówki Philips 865. Światło Bardzo dobrze wybarwia zieleń, boje się jednak że przy tej kombinacji roślinki nie będą rosnąć tak jak powinny i mogą pojawić się glony. Co o tym sądzicie ? Może jedną wymienić na inną ? Jeśli tak to na jaką ?

Link to comment
Share on other sites

Są to świetlówki o mocy 18 W. Mam tak przerobioną pokrywę że pasują idealnie. Czyli mogę tak zostawić ? Wcześniej miałem Philipsa 865 + Sylvania Aquastar 10000K. Którą zestawienie lepsze do wzrostu roślin ??

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie oświetlenie dla roślin odpowiednie jest od około 6500k do 10000k. Możesz dać jedną 6500k a drugą 10000k i też będzie dobrze. Przy tej ilości światła konieczne jest Co2, jeśli go nie masz glony mogą się pojawiać. Więc jeśli nie masz butli to proponuję zrobić przynajmniej bimbrownię.

Link to comment
Share on other sites

Zbiornik został zalany około 3 miesiące temu, jest postawiony na ziemi ogrodowej przysypanej żwirem. No okrzemki dają mi w kość. Od wczoraj akwarium stoi zakryte bez światła. Sięgam po takie radykalne rozwiązania bo juz nie wiem co mam zrobić, załatwiły mi połowe pięknie rosnących roślin...

Link to comment
Share on other sites

Zaciemnienie na okrzemki nic nie da, wręcz przeciwnie. Nawozisz zbiornik? Jeśli tak to w jaki sposób i jakimi nawozami. No i te nieszczęsne Co2, przy tej ilości światła i kiepskim nawożeniu i braku Co2 za chwilę będziesz miał wysyp różnych glonów.

Link to comment
Share on other sites

No nic... ide zaraz postawie bimbrownie. Tylko jutro jadę do szkoly bo studiuje i nie wiem czy nie potruje ryb. Co2 pomoze na okrzemki ?? Nawoze solami: No3 utrzymuje na poziomi 15, PO4 na poziomie 1-2, Potas około 20, żelazo w normi. Okrzemki mam już od dłuzszego czasu, zanim zacząłem nawozic. Jeśli chodzi o KNO3 to podaje go tyle aby utrzymać ten poziom ale ziemia absorbuje sporączęść i musze nawozić częściej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...