Jump to content

Blednięcie bojowniczki

Brzanka
 Share

Recommended Posts

Niedawno kupiłam samicę bojowniczki. Wpuściłam ją do malutkiego akwarium z samcem , ale niedługo później ją wziełam i pływa teraz w 112 z pielęgniczką Ramireza , małymi zbrojnikami , kiryskami i zwinnikami jarzeńcami i niestety blednie. To jest czasowe całkiem zblednie i wydaje się ,że jeszcze chwilę i padnie , ale zaraz jej wracają kolory. Martwię się ,bo nie wiem gdzie robię błąd

Tzn. moją diagnozę oparłem na tym, że posiadam pawiookie i gdy np. robię podmianę i wsadzam rękę do akwarium ryby(chyba ze strachu) również tracą ubarwienie i stają się blade, lecz ten stan mija po kilkudziesięciu sekundach. pozdrawiam

Ale ona ma kolory, traci je i tak w kółko?

Czy po prostu po zmianie środowiska tak zbladła tylko i jej wróciły kolory?

Ryby ze stresu, wywołanego transportem i zmianą środowiska, także warunków, często są przestraszone i blade. Także osłabione i podatniejsze na różne choroby. Jednak często to szybko mija.

Zauważyłam to od czasu kiedy był w tym zbiorniku bojownik , był w kotniku bo miałam wypadek w tamtym akwarium bo mi z ręki wypadła buteleczka Zooleka na pierwotniaki. Bojek był w kotniku a ona podpływała zbladła i dopiero jak go wyciągłam wróciły jej kolory , od tego czasu to się zdarza. Blednie i później wraca do swoich pięknych kolorów. Wszystkie mają urozmaicaną dietę i regularną podmianę wody