Skocz do zawartości

okrzemki , sinice problem


edek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jestem jeszcze profesjonalnym akwarystą niestety musze to przyznać. Postaram się teraz odpowiedzieć na te punkty o.O :

1.Jakieś 3 miesiące temu

2.około 250l 120x50x60 tyle że profil

3.2x30W (za słabe będzie trzeba dokupić świetlówke)

4.od 12.00-22.00 czyli 10 godzin

5.żwirek kupowałem specjalny do akwarium i dobrze był wypłukany (jak wlałem wode wogóle nie była mętna)

6.JBL cristal profi e901

7.Ogólny, chce mieć kolorowo i dużo roślin

8.Mam tylko wsadzone 4 kamyki (gotowane były 6 godzin) ;)

9.2xcryptocoryna (czerwona i zielona), 4xcoś podobne do żabienicy, kabomba (tyle że teraz wyjąłem bo gniła), pogostemon helferi (ale małe jeszcze), echinodorus tellenus, mech jawajski, doś podobne do lotosa, coś jak dracena, i jeszcze kilka sztuk takich małych trawek ale to na prawde małe ;)

10.3 bocje wspaniałe(wiem że mało ale mój błąd), 6 danio(dokupie jak zbiornik się ustabilizuje), 10 neonów czerwonych, 6 piskorków, 2 otoski( w piątek dokupie jeszcze około 8)

11.przez ostatnie dwa tygodnie podmieniałem prawie co 2 dni jakieś 10%, przedtem bardzo żadko ;(

12.nie podaje nawozów

13.nie, ale zamierzam zrobić bimbrownie

14.nie robiłem testów i to jest największy błąd bo musze kupić dopiero a nie za bardzo wiem jakie (kropelkowe taka walizka troche drogo)

15.ryby karmie raz dziennie taką ilością żeby wszystko zjadły. Pokarm suchy oraz 2 tabletki

16.Fotke problemu zamieściłem na pierwszej stronie. Jutro wstawie całego akwarium

mOj problem polega na tym, że tworzą się okrzemki na wszytskich elementach. Zauważyłem 3 kępki krasnorostów, I te przerażające nitki na tylnej szybie. Dodam że dwie roślinki już prawie wyczyszczone przez 2 otoski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jutro foty - spróbujemy z tematem powalczyć - trzeba zobaczyć jak to ogólnie wygląda.

Co do testów najbardziej potrzebne są dwa na NO3 i PO i od tych proponuję zacząć - koszt obydwu ok 40zł (kropelkowe zooleka)

5.żwirek kupowałem specjalny do akwarium i dobrze był wypłukany (jak wlałem wode wogóle nie była mętna)

Wcale to o niczym nie świadczy - niektóre żwirki zatwardzają wodę i są przeznaczone np do biotopów Malawi. Trzeba by zrobić próbę kwasową.

Mam tylko wsadzone 4 kamyki (gotowane były 6 godzin)

Chyba ugotowały się na twardo :lol: j.w to samo dotyczy kamieni.

Jak wstawisz foty to będziemy myśleli co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że mnie tak długo nie było ale neta nie miałem ;) Moje słodkie 2 otoski robią co do nich należy i bardzo ładnie wyczyściły juz 3 roślinki i troche kamień, ale to i tak za mało.

 

Postanowiłem zacząć wszystko od nowa i w sobote mam zamiar wszystko jeszcze raz dokładnie wyczyścić. Na koniec zadam kilka pytań i napisze co jeszcze chcę zmienić a wy mi napiszcie czy to dobre działania.

 

1.Chciałem się dowiedzieć czy wodę którą teraz mam w akwa mogę z 1/3 jej zostawić i przelać do nowego akwa? Czy w tej wodzie mogą być te okrzemki i inne glony? Czy lepiej od nowa wodę nalać?

2.Do nowego akwa mam zamiar dołożyć jedną świetlówkę, niestety bedzie to możliwe chyba tylko z przodu, czy warto to robić? (aktualnie 2x30W 250l) i doradżcie jaka to mogłaby być świetlówka (120 cm długość akwarium)

3. Do nowego akwarium czystego ,,jeszcze'' mam zamiar dokupić 7 otosków, ponieważ widzę, że są to bardzo pomocne rybki poza tym podobają mi się.

4. Na inne glony chciałbym kupić kosiarki ale nie wiem czy to się opłaca skoro jedzą tylko jak są młode ;(

5. Kupie jedną krewetkę amano aby zobaczyć czy nie będą jej atakować moje rybki (jeżeli zginie chcę abyście wiedzieli, że będzie mi jej bardzo szkoda, ale mam nadzieje, że nic się jej nie stanie bo na razie mam same małe rybki)

6.Oczywiście teraz zaniedbywałem akwarium, i mam pytanie jak często trzeba wodę podmieniać?

7.I chcę przy okazji zrobić sobie tą bimbrownie CO2

 

 

To chyba było by na tyle. Napiszcie co o tym sądzicie. Czekam na jakieś porady dla mnie ,,niedoświadczonego'' akwarysty ;)

 

 

Kurde właśnie zauważyłem, że moje dotychczasowe dwie świetlówki mają długość 90 cm + te oprawki. Ale gdybym chciał dodać jeszcze jedną to muszę ją dopasować do długości pokrywy w tym miejscu gdzie ma byś zamontowana świetlówka (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do odwiedzenia tego tematu moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html i przemyślenia kwestii podłoża w swoim akwarium jeśli szykujesz się do restartu. Powinien być on przeprowadzony z głową i tak aby nie popełniać zasadniczych błędów. Dlatego uważam że najpierw należy się do tego odpowiednio przygotować ponieważ dobry start zbiornika to połowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...