Skocz do zawartości

[2l] Low Tech


suchy1947
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wymiary- 24cm wysokości i 14cm szerokości w najszerszym miejscu

napowietrzanie- brak

oświetlenie- 5W energooszczędna

filtracja- brak

technika CO2- brak

gatunki zwierząt- ślimaki rozdętki, świderki, zatoczki oraz małżoraczi, wypławki

rośliny- rzęsa drobna, wgłębka wodna, Christmas Moss, pelia, kawałek innego wątrobowca

inne sprzęty- brak

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.- sporadyczne dokarmianie ślimaków King British Catfish pellet food

parametry wody- nie sprawdzane

 

Akwarium założone 6 tygodni temu. Niektórzy może znają już temat bo rozmowa o tym zbiorniku toczyła się już w innym dziale.

szklanka-wody-t46525.html

 

Nie wiesz co można zrobić w kuli? Zrób coś podobnego.

 

Podziekowania dla Mike, jest autorem zdjęcia.

Köszönöm Mike, ezt csinálta fotó

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę,że są to projekty na lata,ale zawsze można się pobawić ;)

Właśnie, dla mnie akwarium, to coś więcej, niż woda z kamykiem i rośliną przez 2-3 dni. To powinno ,,działać''. Ale zgadzam się, że można coś takiego na chwilę stworzyć ;)

Ale szklanka, na dłuższy czas, nie wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady ;)

Mam też takie 7-8 l, tylko mam też trzcinę, gałęzatkę, cryptocoryna była... i wszystko co było małe i po trochu... do tego ślimaki. Ogrzewane i oświetlane światłem słonecznym na parapecie.

W szklance wody za bardzo skaczą parametry, temperatura i w chwilę może być wszystko zaglonione, plus może woda wyparować, przez odrobinę nieuwagi ;)

 

Gowar, przy takim świetle, to się za wiele nie da zrobić xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady ;)

Mam też takie 7-8 l, tylko mam też trzcinę, gałęzatkę, cryptocoryna była...Ogrzewane i oświetlane światłem słonecznym na parapecie.

W szklance wody za bardzo skaczą parametry, temperatura i w chwilę może być wszystko zaglonione, plus może woda wyparować, przez odrobinę nieuwagi ;)

 

Nie twierdzę,że cryptocoryny,czy coś w tym stylu da się utrzymać w takich warunkach.

Podałem przykład mcharium.

 

Co do glonów,to moje stoi w cieniu cały dzień.Glonów brak.Szaleństwa z przyrostami mchu nie ma,ale absolutnie nie marnieje.

 

Ps.Parowanie wody,to dobra rzecz.Bez filtracji codzienne dolewki to jedyny sposób na utrzymanie świeżej wody w takim "zbiorniku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.. walczysz o to, żeby było na Twoim :D

Jeżeli wylać czasem cała wodę i wyczyścić to szkło, to było by okej. Roślina będzie przybierała na masie i zajmowała więcej miejsca, taak, są przycinki.. ale to spora ingerencja. Glon zawsze trochę powstanie, dolewanie codziennie wody to mimo wszystko, sporo zamieszania, chociaż, o karmieniu nie zapominamy. Może i się da w szklance.. tylko, czy większy zbiornik, nie jest lepszy? (pytanie retoryczne), akwa 2x2x2 cm ciężko wręcz zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, ,,no tech'' to zwykłe LT prawdziwe :D ja mam LT, które w miarę działa.. parapet, szkło woda roślin i ślimaki, bez żadnego sprzętu :D bez światła, ciężko, żeby wzrastało tam, jeżeli będzie ciemno. A ślimaki muszą się czymś żywić ;)

 

P.S. Sławek, cryptocoryna, w zasadzie padła XD ale to moim zdaniem przez zbyt świeżą wodę na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.. walczysz o to, żeby było na Twoim :D

Może i się da w szklance.. tylko, czy większy zbiornik, nie jest lepszy? (pytanie retoryczne), akwa 2x2x2 cm ciężko wręcz zauważyć.

Wystartowałem z 1625L,też nie jest łatwo :lol:

Może łatwiej je zauważyć,ale tu chodzi o ciekawostkę.

Nie o utrzymanie akwarium.

 

Może zamiast przycinać swoje mchy poczekam aż trochę podrosną i wyłączę światło. Zostawię tylko dla ozdoby na kilka wieczornych godzin. Nowy rodzaj akwarium "No Tech"

Dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Dałeś mi do myślenia xd.

Już zastanawiam się nad jakimś 3-5l baniaczkiem. Zawsze to jakieś przeżycie, zebrane doświadczenie i wnioski.

 

Myślę co można by było trzymać w takim zbiorniku.

Może żywy pokarm dla ryb?

Jeśli chodzi o filtracje to chyba można przerobić filtr wewn. na zewn. i wtedy straci trochę mocy, więc będzie łagodniejszy.

 

Nie rozumiem przeciwników takowych baniaczków. Przecież nikogo nie krzywdzi, a oko cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli sobie rośnie, pojawiło się trochę glonów w postaci bardzo długich, mocnych, zielonych nitek ale nie miałem jeszcze czasu zainteresować się co to i dlaczego się pojawiło. Poza tym że te glony są to nie sprawiają żadnych problemów. Najszybciej rozmarzają się świderki, młodych zatoczków i rozdętek nie widać. Powstał tez drugi eksperymentalny zbiornik. W 2 litrowej butelce po fancie na ziemi ogrodowej posadzone jest Vallisneria spiralis - Nurzaniec śrubowy. Stoi na słonecznym parapecie. Ciekawe czy będzie rosnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ale będziesz miał mnóstwo glonów ;)

Tamte nitki, może nawet też ślimaki zjedzą, nie można dawać do takich rzeczy zbytnio ziemi itp. bo to pewne, że będą glony. Możesz mieć nawet zielono przez kilka miesięcy, ale jeżeli będą ślimaki, nie będziesz nic lał itp itd. powinno samo przejść ;) i później... kryształ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...