Skocz do zawartości

Ospa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, mianowicie niektóre ryby mają takie kropki jak ospa , jak na zdj poniżej u neona. U gurami są takie kropki na płetwach , i na brzankach pięciopręgich. Nie mam pewności czy to ospa czy lać preparat czy nie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się to ospa. Polecam tropical-ichtio

W recepturze stosowania jest napisane że kuracja trwa 7-14 dni i wlać 10ml/100l ale 10ml/100l wlać tylko raz a później uzupełniać przy podmianie wody, czy co dziennie mam lać 10ml/100l? Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlaniu 10ml/100l woda zabarwi się na zielony kolor, po trzech dniach robimy 20% podmiany wody i uzupełniamy 5ml/100l. Obserwujemy wodę cały czas jeśli zniknie zabarwienie w okresie 14 dni można dolać kolejną porcję 10ml/100l.

Dzwoniłem do Tropicala przed chwilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś temp do 30 a najlepiej 34 stopni. (zależy od "dopuszczalnych" temperatur dla konkretnych rybek). Czyli dla Neonków ta terapia odpada. Inny sposób to temp do 27 i sól (nawet kuchenna) - łyżka stołowa na 10l wody. Dodajemy stopniowo. Terapia 4 dni z codzienną podmianą 20% roztworu solnego. Następnie podmiany na zwykła wodę. Te dwie metody pozwalają na niestosowanie leków. Oczywiście należy obserwować zachowanie rybek i w razie "w" zmniejszyć temperaturę i wymieniać wodę na bezsolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów sprawa która mnie trochę martwi dziś jest 5 dzień jak stosuję leczenie Tropical Ichtio i podwyższyłem temperaturę, białe plamki z Neonków zaczęły znikać bardzo szybko bo już zauważyłem po kilku godzinach jak temperatura zaczęła rosnąć, do dziś nie ma już praktycznie śladów choroby lek stosuję tak jak na etykietce (podmiana wody dolewanie preparatu) ale na jednej z rybek zostały jeszcze dwie duże plamki przy płetwach bocznych i brzusznych. Czy to normalne i czy dalej mam stosować leczenie zgodnie tym co jest napisane czy dla tej rybki mam może zrobić wyjątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...