Skocz do zawartości

problem z okrzemkami ;(


edek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Dzisiaj nad ranem patrze a tu zbrojnik niebieski nie żyje ;( W akwarium walcze z okrzemkami. Zastosowałem wkład do filtra aby usunąć krzem z wody. I stąd moje pytania: Czy ten wkład mógł zaszkodzić zbrojnikowi? i czy do takiego akwarium mogę wpuścić otoski czy też mi padną? Awarium ma ok. 250l oświetlenie 2x30W. Proszę o szybką odpowiedź. a i jeszcze napowietrzanie cały czas chodzi na maksa ;) Bardzo mi szkoda tego zbrojnika a otoski chciałem żeby mi te okrzemki czyściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zbrojnik wyczyści okrzemki, otoski nie tkną tego nawet. Może masz jakieś parametry wody? Bo tak ogółem to nie wiadomo skąd te okrzemki. Więcej informacji. Wiemy jedynie, że je masz i że już nie masz zbrojnika. Zbrojnik jest raczej wytrzymały, więc musisz tam mieć na prawdę niezłe warunki :shock: Ile działa zbiornik, co w nim masz itd.

Wrzuciłeś wkład do filtra... wcześniej w nim nic nie było? :o

Za mało światła, powinieneś dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże .... Czy jeżeli pytam czy mogę wpuścić otoski to znaczy, że je mam? Bo dla mnie to nie znaczy. Po drugie dla mnie jest różnica wsadzenie normalnego wkładu a wkładu na wyciagniecie krzemu z wody ..... I chciałbym się dowiedzieć jakie testy polecacie? Gurolsky lekko zakręcony jest, więc prosze o pomoc innych ludzi także.. Zbiornik mam około 3 miesiące. Mam 10 neonków , 5 danio, 3 bocje, 6 piskorków narazie więcej nie kupowałem bo chce ustabilizować zbiornik ;) Dlatego się pytam czy moge kupić otoski .... ale dla Gurolsky to znaczy że już je mam ... Pozatym na innych forach czytałem że otoski wszystkim jakoś sprzątają okrzemki i inne glony także jak nie znasz się na otoskach to nie pisz tutaj takich rzeczy ...

 

Dulle - Pisownia. Nie nadużywaj znaków interpunkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ja gdzieś napisałem, że masz otoski? Pisałem, że lepiej tam ich nie wrzucać.

2.

Zastosowałem wkład do filtra aby usunąć krzem z wody.

Może gdybyś napisał ,,Zmieniłem'' lub ,,dołożyłem'', zamiast ,,zastosowałem'', było by to jednoznaczne.

jest różnica wsadzenie normalnego wkładu a wkładu na wyciagniecie krzemu z wody

Jaki to miałby być ,,specjalny'' wkład? I czy zamieniłeś te wkłady, czy dołożyłeś. Dołożenie może nic nie pomóc, zamiana wkładu, spowoduje zachwianie równowagą i nic z tego nie wyjdzie, będzie gorzej.

3. Najtańsze paskowe, jednak są bardzo niedokładne, lepsze są kropelkowe, ale są już znacznie droższe.

4. Nie znam się nie tylko na otosach, ale także na wielu innych rybach, w ogóle nie wiem co to jest akwarium :o

5. To, że ktoś próbuje Ci pomóc, nie znaczy, że możesz go obrażać, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, nie mówiąc już o pisaniu, sporo błędów gramatycznych, stylistycznych i językowych.

Więcej samokrytyki kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zbrojnik wyczyści okrzemki, otoski nie tkną tego nawet. Może masz jakieś parametry wody? Bo tak ogółem to nie wiadomo skąd te okrzemki. Więcej informacji. Wiemy jedynie, że je masz i że już nie masz zbrojnika. Zbrojnik jest raczej wytrzymały, więc musisz tam mieć na prawdę niezłe warunki :shock: Ile działa zbiornik, co w nim masz itd.

Wrzuciłeś wkład do filtra... wcześniej w nim nic nie było? :o

Za mało światła, powinieneś dołożyć.

Z tego co się orienuję to właśnie otoski jedzą okrzemki, w przeciwieństwie do zbrojników, które tylko troche podziobią ale jedynie gdy są młode, później glonów nie jedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...