Skocz do zawartości

Zbrojniki - pomoc z zachętą do tarła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;D

 

Posiadam parkę zbrojników i mam z nimi problem :help:

Już raz podeszły do tarła i złożyły ikrę z czego byłem bardzo szczęśliwy ;)

 

Dziś mija trzeci miesiąc od ich pierwszej złożonej ikry

Akwa;112L

obsada; harem mieczyków 2+1 , mała molinezja i parka zbrojników i ich glonuś z pierwszego tarła ;D

temp;na początku maja (w upały) było w akwa 28-29*C i wtedy wyłączyłem grzałkę a na chwilę obecną jest 22*C i nic ! nawet obniżenie temp nic nie dało.

podmianki; co tydzień, na dzień dzisiejszy nie robiłem 2 tygodnie może tak mi się uda je zachęcić do drugiego tarła

 

Co mam zrobić żeby podeszły znowu do tarła bo oprócz podmiany wody po 3 tygodniach to wszystkiego próbowałem i większej podmianki wody i podmianki na zimniejszą

 

Proszę o pomoc :arrow::help: i propozycje co mogę zrobić żeby wywołać drugie tarło ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się rozmnażać, trzeba mieć miejsce, wyobraź sobie, że u ludzi też to nie zachodzi, kiedy wejdą do klimatyzowanego pomieszczenia, czy w upalny dzień gdzieś w parku. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce... to podstawa ;)

Czyli, większość zbrojników nie jest raczej wymagająca i o ile mi wiadomo, to trą się bez problemu w różnych warunkach. Tylko, potrzebna jest im jakaś rurka, jama itp. Gdzie złożą ikrę. Poczytaj o rozmnażaniu zbrojników. Najlepsza jest większa rurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...